Aydemir’den ‘Sahada Kamu Buluşması’

AK Parti Milletvekili İbrahim Aydemir, ‘Saha Buluşmaları’ programı çerçevesinde yatırımcı kuruluşlar öncelikli istişare, yatırım takip, 2023 hedefi kayıtlı projelerin gerçekleşme oranı odaklı çalışmalarını DSİ, Orman Bölge Müdürlüğü, Karayolları Bölge Müdürlüğü nezdinde sürdürdü.


AYDEMİR KAMUNUN NABZINI TUTTU


Çiftçi ve Besici yoğunluklu tarımsal desteklerin adresi olan Ziraat Bankası özelinde kredi akışı, tarımsal yatırımlar hakkında bilgi alan Milletvekili Aydemir, tarımsal ürün ihracatı, tarımsal sanayiye yönelik proje ve destekleri ilişkili konularda Banka program hedefleri hakkında bilgi edindi.


SAHADA DSİ BULUŞMASI


Sahada Kamu Buluşmalarının ilkini yatırımcı kamu kuruluşu olan Karayolları 12. Bölge Müdürlüğü ziyaretiyle başlatan Milletvekili Aydemir, bu kapsamdaki ikinci ziyaretini DSİ Bölge Müdürlüğüne gerçekleştirdi. Sulama ve enerjiyi içeren Baraj inşaatları süreci hakkında projeler üzerinde incelemelerde de bulunan Milletvekili Aydemir, Erzurum’un HES’ler, Sulama yatırımlarıyla Barajlar Şehri konumuna kavuştuğunu kaydetti.


YATIRIMLAR ODAKLI İSTİŞARE


AK Parti İl Başkan Yardımcısı Murat Dağ ve AK Parti yöneticileriyle birlikte DSİ 8. Bölge Müdürlüğünü ziyaret eden Milletvekili Aydemir, Bölge Müdürü Oğuzhan Yavuz’dan yürütülen programlı çalışmalar ve öngörülen projeler odağında bilgi alışverişinde bulundu. Milletvekili Aydemir, yaptığı paylaşımda, ‘Barajlardan Göletlere, Taşkın Korumalardan Toplulaştırmalara çok güzel işler yapıyoruz; minnettarız.’ ifadesine yer verdi.


ERZURUM OBM İSTİŞARESİ


Milletvekili Aydemir ve AK Heyetin bir diğer çalışma adresi Erzurum Orman Bölge Müdürlüğü oldu.


Bölge Müdürü Oktay Ayatay ve kurum yöneticilerinin de katıldığı görüşmede Orman Köylerinin sorunları, Ormanlaştırma proje ve yatırımları,  Bal Ormanları projesi gündem oluşturdu.


AYATAY YÜRÜTÜLEN PROJELERİ PAYLAŞTI


AK Dönemle birlikte, tüm ülkenin olduğu gibi, Doğu Anadolu Bölgesi ve özelde Erzurum’un yeni bir yeşil kuşağa kavuşması adına yeni ve özgün projelerin yürütüldüğü, Ormancılık sahasında da reform düzeyinde yatırımların öngörüldüğüne işaret eden Milletvekili Aydemir, bu kapsamda doğanın ve doğa varlıklarının korunması alanında da tarihe geçen çalışmaların hayata geçirildiğini ifade etti.


ERZURUM TZB BAŞKANLIĞINDA TARIMSAL DESTEKLER ELE ALINDI


Milletvekili Aydemir ve beraberindeki heyet daha sonra Türkiye Ziraat Bankası Bölge Başkanlığına ziyarette bulundu. Bölge Başkanı Mahmut Şencan’la görüşen heyet tarımsal destek ve kredi uygulamalarını ele aldı.


TARIM KESİMİNDEKİ GELİŞMELER


Görüşmede, üreticilere sağlanan krediler, verilen hibeler ve sunulan desteklerle tarım ve hayvancılık sektöründe büyük gelişme sağlandığı konuşuldu. Küçükbaş hayvancılığın desteklenmesi amacıyla verilen faizsiz kredilerle ihracat yapar hale gelindiğine vurgu yapıldı.


AYDEMİR’İN DEĞERLENDİRMESİ


Ziyaretler sonrasında bir değerlendirme yapan Milletvekili Aydemir, AK Kadro ve Cumhur İttifakının hayata geçirdiği reformlar içinde kamuya dönük güncelleştirme, yenileme ve güçlendirme çalışmalarının önceliği teşkil ettiğini, kamu kuruluşlarının bu reformlarla proje üretir hale geldiğini belirtti.


KAMUNUN POZİTİF AURASI


Milletvekili Aydemir, AK Dönemle beraber kamuda bir farkındalık sürecinin açıldığını, kamu kuruluşlarının pozitif aurasının ortaya çıktığını, tüm çalışmalarda yatırım sinerjisinin güçlendirildiğini ‘ifade ederek, ‘Bu yükselişe öncü olan liderimiz Sayın Cumhurbaşkanımıza minnettarız. ‘kaydını düştü.


Kaynak: ErzurumGazetesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu