Aydemir: ‘Şehit Aileleri baş tacımız’

AK Parti Milletvekili Aydemir, hafta sonunda saha çalışmalarını Yakutiye ve Aziziye ilçelerinde devam sürdürdü. Yakutiye Belediye Başkanı Mahmut Uçar’ın tertip ettiği, Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimler Derneği toplantısına katılan Milletvekili Aydemir, AK Parti Gençlik Kollarınca gerçekleştirilen istişare etkinliğinde gençlere seslendi.


‘ŞEHİT AİLELERİ BAŞAMIZIN TACIDIR’


Yakutiye Belediye Başkanı Mahmut Uçar’ın tertip ettiği, Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimler Derneği tarafından verilen kahvaltılı toplantıya katılan Milletvekili Aydemir yaptığı konuşmada, “Şehit aileleri bizim başımızın tacıdır. Dünya durdukça onları bu millet yüreğinde taşıyacaktır. Onların emaneti olan sizleri de çok değerli buluyoruz. Emirlerine amadeyiz” dedi.


‘GENÇLER GELECEĞİMİZ’


Ak Parti Erzurum Gençlik Kolları Başkanı Gökberk kocaaliler ve yönetiminin düzenlediği “Çaylar Bizden Muhabbet Sizden” etkinliğine iştirak eden Milletvekili Aydemir, gençleri dinledi, sohbet etti. Gençlerin beklenti ve taleplerini değerlendiren Milletvekili Aydemir,  2023’te ilk defa oy kullanacak olan gençlerle sohbetin her yönüyle haz ve enerji yüklediğini belirterek, ‘Gençler geleceğimiz, gençler yüreğimiz. Onlara minnettarız.’ kaydını düştü.


GENÇLİK YATIRIMLARI


Gençlere yönelik sunumunda, AK Parti’nin gençlere öncelik tanıyan reform ve yatırımları hayata geçirdiğini, Cumhuriyet tarihinde örneği görülmeyen biçimde gençliği sahiplendiğini anlatan Milletvekili Aydemir, her ilde üniversite kurulduğunu, tüm gençliğe yükseköğrenim hakkı kazandırıldığını hatırlattı.


FİKİR, İNANÇ VE GİRİŞİM ÖZGÜRLÜĞÜ


28 Şubatla ifade bulan başörtüsü zulmünün AK Parti tarafından tarihe gömüldüğü inanç sahibi gençlere uygulanan baskıların ortadan kaldırıldığını aktaran Milletvekili Aydemir, ‘AK Kadro ve Cumhur ittifakı her daim, Sayın Cumhurbaşkanımızın seçkin ifadesiyle Asım’ın nesli, yani gençliğimiz odağında özel bir dikkat ve yaklaşım ortaya koymuştur. ‘ dedi.


TEKNOFEST GENÇLİĞİ


İnanç, fikir ve girişim özgürlükleri döneminin AK Parti ile başladığına dikkat çeken Milletvekili Aydemir, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ufkunda gençlere vizyon çizildiği, 2023 hedefleri ve 2053 vizyonuyla gençlere güven ve itimadın vurgulandığını kaydetti. Düşünen, üreten ve ülkenin geleceğine hizmet eden gençlere TEKNOFEST’lerle özel imkanların sağlandığını belirten Milletvekili Aydemir, ‘Gençlerimizle iftihar ediyoruz. ‘  diye konuştu.


AYDEMİR VE ORHAN, DALDALLI VE DÖNMEZ’İ AĞIRLADI


Milletvekili Aydemir Aziziye Odaklı saha çalışmasında, Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan ile birlikte Erzurum’a çalışma ziyareti yapan AK Parti Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcısı Mücahit Süleyman Daldallı ve Gençlik Kolları MKYK Üyesi Erdoğan Dönmez’le görüştü, AK Gençlik heyetinin Erzurum’a ilişkin tespitlerini paylaştı.


ERZURUM WİNTER GAMES 2023


Başkan Orhan ile birlikte, 2023 Dünya Okullar arası Kış Oyunları Organizatörü Türkiye Okul Sporları Federasyonu Başkanı Ömür Fatih Karakullukçu, Teknik Kurul Başkanı Nihat Doker, Erzurum Gençlik ve Spor İl Müdürü Birdal Öztürk ve Spor Hizmetleri Müdüdür Ahmet Çelebi’yi Aziziye Belediyesinde konuk eden Milletvekili Aydemir,  Erzurum’un kış sporları kaydında farkındalığını aktardı, Aziziye Belediyesinde olduğu gibi Cumhur ittifakına mensup Başkanlarca yönetilen Belediyelerde Kış Sporlarına yönelik olarak verilen hizmet ve eğitim çalışmalarını ifade etti.


‘CUMHURBAŞKANIMIZA HER DAİM MİNNETTARIZ’


Erzurum’un 2023 Winter Games’e ev sahipliği yapacağını, ilin Dünya Kış Sporları ve Turizminde bir destinasyon olmasını sağlayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a müteşekkir bulunduklarını paylaşan Milletvekili Aydemir, ‘Erzurum bir spor kenti. Erzurum kış sporlarında marka il. Bunun hayata geçirilmesinde emeği olan herkese, Belediye Başkanlarımıza, sportif kurumların yöneticilerine minnettarız. Gençlerimize eser ve hizmet siyasetiyle yaklaşan AK Kadro, onların hayallerini gerçekleştirmeyi sürdürecektir. ‘ dedi.


AYDEMİR’DEN KARAYOLLARI ZİYARETİ


Milletvekili Aydemir saha çalışmalarının 3’üncü etabında Erzurum Karayolları 12’inci Bölge müdürlüğünü ziyaret ederek, Bölge Müdürü Alparslan Eşlik’ten yürütülen çalışmalar, öngörülen yatırımlar hakkında bilgi aldı. AK Parti İl Yönetim Kurulu Üyesi Samih Kavaz’la birlikte Karayolları yönetimiyle görüşen Milletvekili Aydemir, Çat ve Pasinler ilçeleri girişinde yaşanan kavşak problemini dile getirdi, Eşlik ve ekibine çalışmalarında başarılar diledi.


Kaynak: ErzurumGazetesi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu