Aydemir: ‘Milli dirayetin mimarı Cumhurbaşkanımızdır’

AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, ‘Biz sayın Cumhurbaşkanımızın çizdiği ufuk üzere yürüyoruz. Biz onun rotası ile yürüyoruz. Öyle olduğu içindir ki milli iradeden hüsnü kabul görüyoruz. ‘ dedi.


‘GAZETECİ TOPLUMSAL VİCDANIN SESİDİR’


AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir TBMM’de düzenlediği basın toplantısında Parlamento Muhabirleri şahsında tüm gazetecilerin Çalışan Gazeteciler Gününü kutladı, gazeteciliğin toplumsal erdem ve vicdanı diri tutan, hakkı teslim eden bir meslek olduğunu vurguladı.


Milletvekili Aydemir, duayen Gazeteci Yazar Yavuz Donat’ın meslek ahlakını temsil eden örnek gazetecilerden olduğunu kaydederek, Donat’ın Türkiye Yüzyılı kaydında düştüğü notlara dikkat çekti, hak teslimi yaptığı için kendisine minnettar bulunduklarını belirtti.


‘6’LI MASANIN İLKESİ YOK, DURUŞU YOK’


Basın toplantısında, 6’lı masanın hiçbir konuda ilkeli bir duruşu olmadığına dikkat çeken Milletvekili Aydemir, ‘ Dikkat edin bakın. Dilimizle ilgili anayasanın ilk 4 maddesini açıkça tartışma mevzu yapıyorlar. Ne adına yapıyorlar? Faydacılık adına, oportünist yaklaşım diyoruz ya tam da bunu yapıyorlar. Bunlar bunların ilkeleri yok. Bunların duruşları yok. ‘ ifadesini kullandı.


‘TÜRKİYE ADINA, YARINA DÖNÜK NE PROJELERİ, NE DE PROGRAMLARI VAR’


 6’lı Masanın Dünya lideri Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı örnek almak yerine, O’na yönelik bir düşmanlık beslediğine işaret eden Milletvekili Aydemir, ‘Bunları yönlendiren nedir? Recep Tayyip Erdoğan düşmanlığıdır. Bunları yönlendiren budur. Başka hiçbir şey değil. Türkiye adına, yarına dönük ne projeleri, ne de programları var. Kalkınma, gelişme kodlarını nasıl tanzim ederiz, diye dertleri yok. Tek dertleri var, sadece Recep Tayyip Erdoğan’a duydukları haset ve düşmanlık. ‘ dedi.


‘BULUNDUKLARI YERİ CUMHURBAŞKANIMIZA BORÇLULAR’


Milletvekili Aydemir, ‘Sayın Cumhurbaşkanımız olmasa, bakın çok açık söylüyorum, kendimi de bu işin en başına koyarak söylüyorum, bunu her zeminde söylüyorum, biz sayın Cumhurbaşkanımızın çizdiği ufuk üzere yürüyoruz. Biz onun rotası ile yürüyoruz. Öyle olduğu içindir ki vatandaştan bir büyük kabul görüyoruz. Yani eğer Cumhurbaşkanımız olmasaydı Ahmet Davutoğlu başbakanlığı görme hayalini bile kurabilir miydi? Yahut diğerinin Babacan’ın o bakanlık makamlarında filan bulunması söz konusu olabilir miydi? Ne hikayeleri var, ne başarı hikayeleri var bunların. Başarının tamamı Sayın Cumhurbaşkanımıza aittir, çok açık. Şimdi onları yönetici pozisyonu zeminlerine taşıyan Cumhurbaşkanımıza düşmanlık besliyorlar. Böyle bir rezalet olabilir mi? Bu millet bunları görmüyor mu? Gittiğimiz her yerde bu tür suallere bu tür tespitlerle karşılaşıyoruz. Özellikle altını çizerek söylüyorum Yüce milletimiz, emsalsiz milli irademiz ferasetiyle bu gerçekleri görüyor. ‘ diye konuştu.


BAŞÖRTÜSÜ VE ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİ


Milletvekili Aydemir, CHP ve İYİ Parti’nin, başörtüsüne yönelik teklifle ilgili AK Parti’nin görüşme talebine olumlu yanıt vermediğini belirterek, “Bunların yaptıkları milleti aldatmaktır. Bunlar hükümet olsalar başörtülüleri yeniden evlerine hapsedecekler.” dedi. Milletvekili Aydemir, HDP ile CHP’nin danışıklı dövüş yaptığını, milleti hafife aldıklarını söyledi.


‘BUNLARIN LİGLERİNDE MİLLETE DEĞER DİYE BİR KAVRAM YOK’


“Bunların liglerinde ‘millete değer’ diye bir kavram yok” diyen Milletvekili Aydemir, “Milleti aşağıda görüyorlar. Milleti aldatmaya devam ediyorlar. Ne yapıyorlar? HDP, Cumhurbaşkanı adayı çıkaracakmış. Ardından da ‘eğer masaya davet edilirsek gideriz, bizim kapımız Meral Akşener ve Mansur Yavaş’a kapalıdır, onun dışında herkese açıktır’ gibi açıklamalar yapıyorlar. Yani ‘Kemal Kılıçdaroğlu’nu aday gösterirseniz biz varız’ mesajını veriyorlar. Meral Akşener’i masanın dışına atıyorlar. Bu bir bakıma siyasi figür olarak Meral Akşener’in paspas edilmesidir. Eğer bu hali sineye çekerlerse bunların siyasi karnelerine yazılabilecek bir büyük noksanlık olur.” değerlendirmesinde bulundu.


‘BUNLARIN YAPTIĞI MİLLETİ ALDATMAKTIR’


Başörtüsüyle ilgili bir anayasa değişikliği teklifini anımsatan Milletvekili Aydemir, İYİ Parti ve CHP’nin, AK Parti’nin bu konudaki görüşme talebini kabul etmediğini aktardı. Aydemir, “Başörtüsüne yönelik teklif ile ilgili niye görüşmelerden kaçıyorsunuz? Sizin millet diye bir derdiniz yok. Bunların yaptıkları milleti aldatmaktır. Bunlar hükümet olsalar başörtülüleri, yeniden evlerine hapsedecekler.” ifadelerini kullandı.


AYDEMİR’DEN THE WASHİNGTON POST HATIRLATMASI


Seçim tartışmalarına değinen Milletvekili Aydemir, Batı basınında 2023 yılında dünyanın en önemli seçimlerinden birisinin Türkiye’de yapılacağına ilişkin çıkan haberleri anımsattı. Aydemir, Batı’nın Türkiye üzerinde yaptığı hesapların bilinmesi, 6’lı masaya da bu noktadan bakılması gerektiğini söyledi.


AYDEMİR DIŞ DÜNYANIN SEÇİMLERE BAKIŞINI DEĞERLENDİRDİ


2023 seçimlerinin milli önemde olduğunun altını çizen Milletvekili Aydemir, ‘Bakın The Washington Post bir haber yapıyor, bir manşet atıyor diyor ki, ‘2023’te dünyanın en önemli seçimi Türkiye’de olacak. Ve altından şu kaydı düşüyor;  ‘seçim sonucunda Washington ve Moskova’nın yanı sıra Avrupa, Ortadoğu, Orta Asya ve Afrika başkentlerinin de jeopolitik ve ekonomik hesaplamaları şekillenecek’. Bu kadar net kayıtlar düşüyor. Yani 2023 seçimlerinin onlar açısından da ne mana ifade ettiğini bilelim. Ne tür hesaplar yaptıklarını bilelim. Türkiye’nin üzerinde nasıl oyunlar oynandığını bilelim, fikredelim. Ve altılı masaya biraz da bu zaviyeden bakalım. Yani yönlendirmelere filan bu açıdan bir bakalım. Hakikati görmek isteyenler buralara da mutlaka yönelsin, baksınlar diye altını çiziyorum. ‘ dedi


AYDEMİR’DEN MİLLİ DİRAYET VURGUSU


Türkiye’nin küresel kayıtta eser, yatırım ve hizmet siyasetiyle gündem oluşturduğu, Türkiye’de toplumun her kesiminin refahını artırıcı düzenlemeler gerçekleştirildiği, toplumsal beklentilerin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderlik ve ufkunda cevap bulduğunu vurgulayan Milletvekili Aydemir, ‘Biz sadece huzur zerk etmek üzere siyaset yapıyoruz. Halkımıza karşı samimiyiz. 20 yıllık süreçte yatırım ve reformlarla ortaya konan milli dirayet milletimiz indinde hüsnü kabul görüyor, minnettarlıkla karşılanıyor. Halkımız, bu başarının mimarı olan Sayın Cumhurbaşkanımıza minnettarlık ve vefa ile karşılık veriyor, O’nun ufkuna sadakatte kararlılığını ortaya koyuyor. 2023 seçimlerinde de yine öyle olacak inşallah. ‘ dedi.


 


 


Kaynak: ErzurumGazetesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu