Aydemir: ‘Milletimiz ferasetiyle gerçekleri görüyor’

AK Parti Milletvekili Aydemir, ‘Fikir, proje ve eserleriyle bu ülkeye katkı sunmuş en esaslı yapının adı AK Parti’dir, Cumhur İttifakı’dır. 20 yıldır değer üretiyor, sahip çıkıyor, eser siyasetiyle gündeme taşıyoruz. Söyleyecek o kadar sözümüz var ki, zira Aziz Milletin gözü, kulağı bizde. Durmak yok, yola devam diyoruz. ‘ dedi


AYDEMİR GÜNDEMİ DEĞERLENDİRDİ


Milletvekili Aydemir TBMM’de düzenlediği basın toplantısında CHP’nin çamur atma siyasetine tepki gösterdi, CHP’li Sevigen’in ABD’li Danışman iddiasını gündeme taşıdı, İBB’nin İstanbulluları hizmetsizliğe mahkum ettiğine işaret etti.


Milletvekili Aydemir, 6 yaşındaki bir kız çocuğunun gelinlikli fotoğraflarıyla ilgili ortaya atılan iddialara ilişkin, böyle bir durumun kabul edilebilir tarafının olmadığı değerlendirmesinde bulundu.


FOTOĞRAF OLAYI


Milletvekili Aydemir, “arabasında eroinle yakalanan Veysel Filiz’in sadece Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ile değil muhalefet partilerinden birçok isimle fotoğraflarının olduğunu” söyledi. Siyasetçilerin gittikleri yerlerde birçok kişiyle fotoğraf çektirdiğini aktaran Milletvekili Aydemir, fotoğraf çektirmek için yanlarına gelenleri geri çeviremediklerini belirtti. Aydemir, basın mensuplarına, aynı şahsın muhalefet partisi yetkilileriyle çektirdiği fotoğrafları gösterdi.


AYDEMİR’DEN CHP YAKLAŞIMINA SERT TEPKİ


 Milletvekili İbrahim Aydemir, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yurt dışı ziyaretlerine ilişkin “İçeride milli, yerli olana, üretene çamur atıyorlar; dışarıdan medet umuyorlar.” dedi.


Milletvekili Aydemir, ‘CHP’liler bu çamur atma işlerden vazgeçsinler. Ayıp bir şey, ‘çamur at izi kalsın’ anlayışıyla siyaset yapılamaz. Onların hayatları böyle geçiyor ve millet de bu hali biliyor, onları iyi tanıyor. O yüzden de bunlara dönük hiçbir şekilde muhabbet kat sayısı yükselmiyor. Çünkü milletimiz ferasetiyle onların yaptıklarını görüyor, basiretiyle onların çamur atma yaklaşımını reddediyor. ‘ kaydını düştü.


AYDEMİR SEVİGEN’İN İDDİALARINI GÜNDEME TAŞIDI


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yeni ‘A Takımı’nda danışman olarak yer alacak Jeremy Rifkin’le ilgili olarak CHP eski Genel Sekreteri Mehmet Sevigen’in tepkilerini dile getiren Milletvekili Aydemir, ‘Sayın Kılıçdaroğlu’nun milli olmayan, yerli olmayan danışman isimlerini hep beraber gördük. Kendi partilerinden olan Sevigen diyor ki, ‘Rifkin diye Amerikalı bir danışman atandı, bunu atayan, bunun arkasında olan ABD Ankara büyükelçisidir’. Şu hale bakar mısınız, çok ciddi bir itham. ‘ABD’nin Ankara Büyükelçisi CHP Genel başkanının danışmanı konusunda tesir koyuyor ve Rifki’nin danışman olmasını temin ediyor’, diyor Sevigen. Bu ulusal bir problemdir. Yani siz, sözüm ona alternatif bir yapı kurmaya çalışıyorsunuz ama arka planınızda kim var, Amerika var, dış güçler var. İngiltere’ye gidiyorsunuz,  ABD’ye gidiyorsunuz, şimdi Almanya’ya. Bu gezilerin arkasında hiçbir şekilde bilimsel araştırmalar, para bulmalar yok, bunların hepsi hikaye. Arka planda şu var, ‘biz sizin emrinizdeyiz, size bende haldeyiz, sizin sözünüzden çıkmayız.’ İçeride çamur atıyorlar milli olana, yerli olana, üretene. Siyasete kıvam koyana çamur atıyorlar ama dışarıdan da medet umuyorlar, onlara da ‘biz sizin emrinizdeyiz’ diyorlar, şu hale bakın’ diye konuştu.


AYDEMİR’DEN 2023 SEÇİMLERİ VURGUSU


2023 seçimlerinin bu yönüyle çok çok önemli olduğunu kaydeden Milletvekili Aydemir, ‘Milletimiz bu hali bilsin, bunların ülkemiz için gelecekte ne tür belalar, musibetler açacağını şimdiden görsün, Hale bakın, orta yere koyan kim şu hakikati, şu rezaleti CHP’nin eski Genel Sekreteri söylüyor. O yüzden de şimdi bütçe görüşmelerinde muhalefetin bakanlarımıza, dönük hükümetimize dönük, Sayın Cumhurbaşkanımıza dönük,  AK Parti grubuna dönük, Cumhur İttifakı’na dönük karalama çalışmalarının arkasında da bu mahfiller var, diye altını çizerek söylüyoruz. Yaptıkları bu, samimiyet yok, içtenlik yok, çok karanlık pazarlıklar sonrasında orta yere konan tutumlar, davranışlar var, altını çizerek söylüyorum. ‘ dedi.


CUMHUR İTTİFAKI ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİ PAKETİ


Muhalefetin yaklaşımının aksine AK Parti ve Cumhur ittifakının insanların hak ve özgürlükleri konusunda özel bir hassasiyet sergilediğini, Anayasa değişikliği paketiyle bunu ortaya koyduklarını söyleyen Milletvekili Aydemir, ‘Biz ne yapıyoruz; milletimiz huzurlu olsun diye, sıkıntılı haller yaşanmasın diye, özellikle Anayasada bir değişiklik teklifini milletin önüne getiriyoruz, parlamentoya getiriyoruz. İçeriğinde, ‘insanlar hak ve hürriyetlerini kullanırken başı örtülü ya da kapalı gibi bir ayrıma, bir tehdide muhatap olmasınlar’ diye bir madde koyuyoruz. Özgürlüğün genişlemesi budur, özgürlüğünün altını kalın puntolarla çizmek budur, insanlara huzur zerk etmek budur. Çamur atmak değil, samimi olmak, milletin yanında durmak mühim olan. Biz bunu yapıyoruz’ diye konuştu.


‘KABUL EDİLEBİLİR BİR OLAY DEĞİLDİR’


6 yaşındaki bir kız çocuğunun gelinlikli fotoğraflarıyla ilgili ortaya atılan iddialara ilişkin olarak Milletvekili Aydemir, ‘6 yaşında bir çocuğun evlendirilmesi vaki ise bu bir rezalet haldir. Böyle bir şey varit ise, vaki ise altını çizerek söylüyorum, bu bir rezalet halidir, asla kabul edilebilir bir tarafı yoktur. Sayın parti sözcümüz de açıklama yaptı, Genel Kurulda Grup Başkan Vekilimiz Özlem Zengin hanımefendi çok ayrıntıya girerek bu olayla ilgili açıklamalar yaptı ve bir şeyin altını çizdi, ‘gerekirse meclis araştırması yapılsın’ dedi. Böyle bir şey bir defa fıtrata aykırı. İnancımıza aykırı. 6 yaşında, bebek diyebileceğimiz çağda bir çocuğun evlendirilmiş olması gibi bir garabet olamaz. Rezalet bir haldir, sorumlusu kimse mutlaka ama mutlaka yargıda hesap vermelidir. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanımız çok tafsilatlı açıklama yaptı, bakanlığın olayın üstüne gittiğini, mahkemeye müdahil olduğunu söyledi. Olması gereken budur. 6 yaşında bir çocuğun evlendirilmesi cinayettir. 6 yaşında bir çocuk nasıl evlenebilir, böyle bir şey olur mu, bunu yapanların mutlaka hesap vermesi lazım, bunun ama’sı, fakat’ı yok. ‘ kaydını düştü.


DSİ’Yİ TEBRİK, ADLİ ÇALIŞANLARA KUTLAMA


DSİ’nin son 20 yılda bir eser üretme merkezi haline geldiğini vurgulayan Milletvekili Aydemir, kurumun 70’inci kuruluş yıldönümünü kutladı, Adli Çalışanlar Günü dolayısıyla Adalet Kurumu mensuplarını tebrik etti.


Kaynak: ErzurumGazetesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu