Aydemir: ‘Her sayfası şeref levhası’

Milletvekili Aydemir, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda gerçekleştirilen İçişleri Bakanlığı bütçesi bir yıllık faaliyet sunum kitapçığının 496 sayfadan oluştuğunu, kitapçığın her bir sayfasının kendileri için “şeref levhası” niteliğini taşıdığını kaydetti.


AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, Millet İttifakı’nın, rüzgar nereden eserse o tarafa savrulduğunu, kendini bir yere konuşlandıramadığını söyledi.


DÜNYANIN TAKDİR ETTİĞİ BAŞARILAR

İçişleri Bakanlığının başarılarının dünya çapında olduğunu ifade eden Milletvekili Aydemir, “Sayın Bakanımız sunumunda ’29 Ekim 2023’te bir tane terörist kalmayacak.’ dedi ve Cumhuriyetin 100. yılını terörsüz, teröristsiz bir Türkiye olarak tarif etti. İçişleri ve savunma alanında ciddi mesafeler aldık. Bu, tüm dünyanın takdir ettiği başarılardır. Dolayısıyla muhalefetin tenkitleri ‘şununla fotoğrafınız var, bununla fotoğrafınız var’ın ötesine geçemiyor.” diye konuştu.


Milletvekili Aydemir, ‘Çünkü vermiş olduğumuz mücadeleye dünya çapında bir mücadele aldığımız başarılar, hakeza bütün dünyanın takdir ettiği başarılar. Dolayısıyla da söyleyecekleri hiçbir sözleri yoktur. Bunları ve biz her alanda olduğu gibi içişleri alanında da savunma alanında da çok ciddi mesafeler aldık. Bundan sonrası daha iyi olacak.’ dedi

MİLLET İTTİFAKINA TEPKİ

Türkiye’nin 2023 yılı bütçesinin görüşüldüğü bu günlerde “savrulan bir muhalefete şahit olduklarını” dile getiren Milletvekili Aydemir, “Millet İttifakı, rüzgar nereden eserse o tarafa savruluyor, kendini bir yere konuşlandıramıyor.” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, “Ben ülkücüyüm” sözleriyle MHP’den ayrılan İYİ Parti’ye oy kaymasının olmadığını anladığını; bu nedenle “acaba bu söylemlerle oradan oy kurtarabilir miyim” yaklaşımı içerisinde olduğunu ifade eden Milletvekili Aydemir, “Bu, İYİ Parti’ye ‘sizden olmuyor’ anlamına geliyor. Meral Akşener’in buradan hisse kapması gerekiyor. Satır aralarında kendilerini küçümsüyor, o cenahtan oy alamayacaklarını açık bir şekilde ifade ediyor. CHP eski Genel Başkanın kızı ‘Artık kumpas kuranların değil, milli ve yerli duruşu olanların yanında olmak lazım.’ diyor. Mesaj o kadar net ki… Bunlar, hakikati görme noktasında çok esaslı vurgulardır.” değerlendirmesinde bulundu.


AYDEMİR’DEN MİLLİ DEĞERLERE VEFA


Milletvekili Aydemir TBMM’deki basın toplantısında Ömer Lütfi Mete, Şehit Gazeteci ilhan Darendelioğlu, Reşit Karabacak ve Naim Süleymanoğlu’nu rahmet niyazlarıyla andı.


ÖMER LÜTFİ METE VE İLHAN DARENDELİOĞLU


Milletvekili Aydemir, ‘Ömer Lütfi Mete, Milli duruşun ifadesiydi. Türk Gençliği onun milli ruhu ifade eden eserlerinden müstefid olmuştur. Mümin kıvamında çok özel bir isimdi. Milli ruh ve duruşu ifade eden bir diğer abide şahsiyet Şehit ilhan Darendelioğlu da tespit ve vurgularıyla gençliğe ufuk çizen düşünür ve gazetecilerimizdendi. Rahmet ve şükranla anıyoruz. ‘ dedi.


Milletvekili Aydemir, ‘Darendelioğlu, Milliyetçi bir kalemdi. Eski bir milletvekiliydi aynı zamanda. Ortadoğu gazetesinin yazarıydı. Milli dirayeti ifade eden eserleriyle toplumu aydınlatmaya çalışan ve millet diye bir derdi olan, devlet diye bir derdi olan vatan diye gailesi olan bir mümtaz şahsiyetti. ‘ kaydını düştü


AYDEMİR MİLLİ GÜREŞÇİ DADAŞ KARABACAK’I ANDI


Basın toplantısında Erzurum’un değerlerinden Milli Güreşçi Reşit Karabacak’ı da rahmet ve şükranla anan Milletvekili Aydemir, ‘Ecdat yadigarı ata sporumuza uluslararası başarılarıyla damga vuran, Koca Yusufların cihana verdiği mesajları diri tutan bir sporcu, hayat üslubu ve meşrebi ile örnek bir dadaştı. Ruhu şad, mekanı cennet olsun. ‘ niyazında bulundu.


 


 


Kaynak: ErzurumGazetesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu