Aydemir, dikkatleri Erzurum’a çekti

AK Parti Milletvekili Aydemir, CHP Milletvekili Sezgin Tanrıkulu’nun, ‘. ‘Biz gelirsek Selçuk Bayraktar’ı yargılayacağız’’ sözlerine sert tepki göstererek, ‘Kim İHA’lardan rahatsız?. Türkiye düşmanları rahatsız. Kim SİHA’lardan rahatsız? Türk Silahlı Kuvvetlerine düşmanı olanlar rahatsız. Bir de Sezgin Tanrıkulu rahatsız. ‘ dedi.


AYDEMİR’DEN BAYRAKTAR’A ÖVGÜ


 ‘Selçuk Bayraktar milli kahramandır’ diyen Milletvekili Aydemir, ‘Selçuk Bayraktar ne yapmış, Allah aşkınıza ne yapmış? Terörle mücadelede çığır açmış. İHA’larla, SİHA’larla vatanın bölünmez bütünlüğüne göz diken, mazlumları katleden hainlerin korkulu rüyası olmuş. ’ vurgusunu paylaştı.


‘BAYRAKTAR’A MİNNETTARIZ’


Milletvekili Aydemir, ‘Allah aşkınıza zihin kompartmanlarımızı yeniden şekillendirelim. Tanrıkulu, terörle mücadelemizin önüne geçebilmek için ellerinden geleni yapacaklarını açık açık söylüyor. Bunu çok açık bir biçimde ifade ediyorlar. İHA’ları, SİHA’ları sorgulayacaklarını söylüyorlar. Ve bu işin arkasında olanlar, başta Selçuk Bayraktar, ki bizim milli kahramanımız, onu yargılayacaklarını söylüyorlar. Öyleyse oy verirken o sandığa giderken hatta görüş belirtirken. Terörün yol açtığı yıkımları hatırlayalım. Bayraktar’a minnettar olalım. ‘ dedi.


SEZGİN TANRIKULU’NA TEPKİ


CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu’nun SİHA’larla ilgili açıklamalarını anımsatıp eleştiren Aydemir, “SİHA’lardan rahatsızlığını ötelerden beri biliyoruz. ‘Biz gelirsek Selçuk Bayraktar’ı yargılayacağız’ diyor. Selçuk Bayraktar ne yapmış? Terörle mücadelede çığır açmış. Bu milletvekili açık bir biçimde PKK’nın yanında konuşlanıyor. Cumhurbaşkanlığı adaylığına yönelik izin isteyen Tanju Özcan için anında disiplin işleten CHP, buna niye disiplin işlemi başlatmıyor? Çünkü onlar da bu işe iştirak ediyor. Bu açıklamalar, 40 yıldır terörle mücadele eden bir ülkede nasıl yapılabilir?” ifadelerine yer verdi.


SEÇİM TARTIŞMALARI


Basın toplantısında, muhalefet partileri tarafından, Cumhurbaşkanı’nın seçim döneminin iki dönemle sınırlı olduğuna ilişkin açıklamalar yapıldığını anımsatan AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir TBMM’de gerçekleştirdiği basın toplantısında, erken seçim, Cumhurbaşkanlığı seçimleri, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ikinci kez aday olma durumu kaydında muhalefetçe yürütülen spekülasyonlara cevap verdi.  Erken seçim ve Cumhurbaşkanlığı seçimi ile ilgili Anayasa Maddelerini paylaşan Milletvekili Aydemir, muhalefetin Anayasa’yı bilmediğini kaydetti.


ANAYASA’NIN 116’INCI MADDESİ


Anayasa’nın 116. maddesinin çok açık olduğunu belirten Milletvekili Aydemir, “Bunların hiç mi hukuk danışmanları yok? 116. maddeyi bir kere okuyan anlar. Bunlar bu halleriyle ülkeyi yönetmeye talipler. Bunların kafaları almıyor. Bir siyasetçi olarak, siyasetin kıvamının bu kadar düşük olmasına üzülüyorum.” diye konuştu.


TÜRK MİLLETİNİN İRFANI


Anayasa’nın amir hükümlerine rağmen, erken seçim ve Cumhurbaşkanlığı seçimleri üzerinde muhalefetin bilerek ve isteyerek kafaları karıştırmaya çalıştığı ve bilgi kirliliğine yol açtığını belirten Milletvekili Aydemir, ‘Bunu özellikle yapıyorlar. İstiyorlar ki orta yere sulanmış bir zemin çıksın. Ve kendi zihinlerindeki kurgularını millet kabul etsin.  Oysa bu millet idraki ile irfanıyla, bunlara her seferinde olduğu gibi yine ders verecek. Göreceğiz, 2023 e az kaldı, bir yıldan az kaldı bakın. Her öyle bir ders verecek ki demokrasi dersi bir daha iflah olamayacaklar. Bunların bir defa müşterekleri yok asgari müşterekleri bile yok. ‘ diye konuştu.


SİSTEMLERİN AYRILIĞI


Parlamenter sistemde “Cumhurbaşkanlığı” ifadesinin ayrı, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminde “Cumhurbaşkanlığı” ifadesinin ayrı olduğunu dile getiren Milletvekili Aydemir, “Parlamenter Sistemde Cumhurbaşkanı olmuş birisi Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminde aday oluyorsa sıfırdan başlıyor demektir. Orta yere sulanmış bir zemin çıkması için çaba sarf ediyorlar. Ancak bu millet idrakiyle irfanıyla yine derslerini verecek. Bu millet 6’lı masaya 2023’te öyle bir demokrasi dersi verecek ki bir daha iflah olmayacaklar.” değerlendirmesinde bulundu.


MUHALEFETİN MİLLİ MESELELERE YAKLAŞIMI


Muhalefetin Milli meselelere yaklaşımını eleştiren Milletvekili Aydemir, ‘Yakın zamanda yine chp birisi bir eski diplomat. Ege’de Yunan tezlerini savunan açıklamalar yaptı. Oysa, ABD’nin eski özel Suriye temsilcisi ne diyor? Çok açık bir biçimde diyor ki, ‘Ege’de Türk tezleri doğrudur. Doğru olanı Türk tezleri, haklı olan Türkiye’ diyor. CHP’de de yer almış, eski bir diplomat açık bir biçimde. Yunanistan’dan yana tavır koyarken Amerikalı bir diplomat da tam tersini söylüyor, ‘Türkiye haklıdır’, diyor. Halimize bakar mısınız? Çelişkiler yumağı, bunların siyasetleri böyle’ diye konuştu.


‘DERTLERİ MİLLETİ ALDATMAK’


Milletvekili Aydemir, muhalefete tepki göstererek, ‘Hallerine bakar mısınız? Milleti aldatmak dertleri o. Hakikatlerden uzak sadece ve sadece sütre gerisinde kafalarında oluşturduklarını enjekte edebilmek için yalan söylemek, iftira atmak, dedikodu yapmak, siyasetleri bu sadece. ‘ kaydını düştü.


AYDEMİR DİKKATLERİ ERZURUM’A ÇEKTİ


Basın toplantısında ilgi ve dikkatleri Erzurum’a yöneltmeye devam eden Milletvekili Aydemir, ilin sahip olduğu termal kaynakları gündeme getirerek, termal turizmde Erzurum’un marka şehir olduğunu, havası ve suyuyla meşhur Erzurum’un doğal şifa kaynaklarıyla da önemli ve hayati sağlık değerlerini barındırdığını vurguladı.


ERZURUM’UN DOĞAL DEĞERLERİ


Pasinler, Çat, Horasan, Köprüköy ve Aziziye ılıca termal şifa kaynakları hakkında bilgi veren Milletvekili Aydemir, Büyükşehir Belediyesi yönetiminde yerel yönetimlerin kaplıca tesislerini güncelleştirdiği, dünya standartlarında hizmet üretildiğini aktararak, ülkedeki herkesi Erzurum’da şifa kaynaklarından yararlanmaya davet etti.


PASİNLER VE AZİZİYE


Pasinler ve Aziziye’de termal şifa kaynaklarının değerlendirilmesi, kapasite kullanım oranının artırılması, uluslararası destinasyon düzeyine erişilmesi odağında çok ciddi, modern ve büyük yatırımlar yapıldığını bildiren Milletvekili Aydemir, Büyükşehir Belediyesinin bu yatırımlara büyük katkı sunduğunu ifade etti.


KÖPRÜKÖY, ÇAT VE HORASAN


Erzurum’un Köprüköyü ilçesinde şifa turizmini ifade eden kaplıcaların yer aldığı, Çat ilçesinin de termal kaynakları ve tesisleriyle bu alanda marka olduğunun altını çizen Milletvekili Aydemir, Horasan ve hinterlandında yer alan kaplıcaların önemini paylaştı. Termal kaynakların değerlendirilmesi odağında Büyükşehir başta olarak yerel yönetimlerin eser siyasetini hayata geçirdiklerini belirten Milletvekili aydemir, Belediye başkanlarına teşekkür etti.


 


Kaynak: ErzurumGazetesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu