Aydemir DAİB’i gündeme taşıdı

AK Parti Erzurum Milletvekili Aydemir TBMM’de gerçekleştirdiği basın toplantısında gündemi değerlendirdi. İhracattaki başarının ticaret alt yapısı başta olarak ulaştırma yatırımları, diplomasideki başarıdan kaynaklandığını belirten Aydemir, DAİB’i gündeme getirdi.


EKONOMİ


‘Bizim bir ayda yaptığımız ihracatı bizden öncekiler bir yılda yaparlardı. ‘ diyen Milletvekili Aydemir, Türkiye Ticaret vizyonunun dünyada gıpta ile izlenen bir düzeye kavuştuğu, bunun birikimli bir ticaret yönetimi ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın vizyonerliği ve ufkundan kaynaklandığını ifade ederek, Bakan Mehmet Muş’a teşekkür etti.


 DAİB’E KUTLAMA


İhracattaki başarılı süreçte Doğu Anadolu ihracatçılar Birliği(DAİB)’in katkısına işaret eden Milletvekili Aydemir, ‘Doğu Anadolu İhracatçılar Birliğine de özellikle vurgu yapmak istiyorum. Doğu Anadolu ihracatçılar Birliği ihracattaki yükselişe çok önemli katkı sağlıyor. Bölgede ihracatı artırarak aynı zamanda üretim ve istihdama katkı sunan DAİB’i, bölgedeki ihracatçı firmalarımızı kutluyoruz. ‘ diye konuştu.


“NE ‘RÜYA TAKIMI’, KABUS TAKIMI’


AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak’ın, 6’lı masa için “rüya takım” benzetmesini eleştirerek, “Ne ‘rüya takımı’, kabus takım. Bir kaos, karmaşa, hercümerç hali.” dedi.


CHP’li Öztrak’ın, “6’lı masadaki partilerin ekonomi ekipleri, Türkiye’nin rüya takımı gibi” sözünü hatırlatan Milletvekili Aydemir, “6’lı masaya ‘rüya takım’ diyor. Buna güler misin ağlar mısın? ‘Rüya takım’ dedikleriyle birbirlerine girmişler, kavga halindeler. ‘6’lı masadan bir şey olmaz.’ diyen kendi içlerindeki isimler. ‘Rüya takım’ dedikleri bu mu? Rüya buysa kabus ne? Kabusun adını ‘rüya’ koymuşlar. ‘ dedi.


‘KILIÇDAROĞLU TEFECİ DEDİKLERİYLE GÖRÜŞÜYOR’


Milletvekili Aydemir,  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun İngiltere’de, daha önce “tefeci” dedikleriyle görüştüğünü savundu. Kılıçdaroğlu’nun, dünyadan ve Türkiye’den haberi olmadığını dile getiren Aydemir, “Ülkesini suçlayan bir lider dünyadan haberdar olur mu? Dünyadaki birtakım etkili çevreler, bunu, kullanılır bir aparat gibi öne almışlar, öne sürüyorlar.” diye konuştu.


AYDEMİR’DEN 6’LI MASAYA TEPKİ


Milletvekili Aydemir, ‘Gelinen nokta, 6’lı masanın utanılacak bir ekip olduğunu ortaya koyuyor. Bu halleriyle gelecekler, ekonomiyi düzeltecekler. Ali Babacan’a sözüm ona bir anlam yüklüyorlar ama arka planda ona olan tenkitleri çok yüksek. Daha önce Sayın Kılıçdaroğlu’nun, Davutoğlu ile ilgili ‘İpe sapa gelmez.’ ifadesi var. Ne ‘rüya takımı’, kabus takım. Bir kaos, karmaşa, hercümerç hali. Bu ülke bunlara teslim edilebilir mi? Bir de masanın altına sakladıkları var.” kaydını düştü


6’LI MASANIN MASA ALTINA SAKLADIKLARI


İstanbul’da saldırı hazırlığındayken yakalanan PKK’lı teröristin, HDP Diyarbakır Milletvekili Remziye Tosun’un, “bomba kuryeliği yaptığını” itiraf ettiğine değinen Milletvekili Aydemir, “HDP’nin milletvekili bunlarla böylesine içli dışlı bir halde ve masanın altına sakladıkları da bu. Kabus dediğim bu.” diye konuştu.


UĞUR IŞILAK’A YAPILAN HAKSIZLIK


Basın toplantısında sanatçı Uğur Işılak’ın İngiltere’deki konserinin iptal edildiğini, Türkiye bazı belediyelerin iptal kararlarında feveran edenlerin İngiltere’deki bu duruma sessiz kaldıklarını vurguladı. Milletvekili Aydemir, ‘Uğur Işılak yüzakı bir sanatçımız. İngiltere’de bir konseri var. Paylaşım yapmış, konsere bir gün kala güvenlik gerekçesiyle iptal edildi, diyor. Güvenlik gerekçesiyle iptal diyor. Uğur Işılak, ‘her seferinde bizim konserimizi bir gün kala özellikle iptal ediyorlar’ kaydını düşüyor. Bir tariz var, bir taciz var değil mi Sanatçıya karşı. Türkiye’de olsa bu hâl kim zaman zaman oluyor? Belediyeler filan farklı gerekçelerle konserleri iptal ediyorlar, kıyamet kopuyor buyurun bakalım İngiltere demokrasinin güya size göre beşiği hadi bakalım. Söyleyin sözünüz var mı? Oraya geldi mi sükut ederler, sözleri yok. Demokrasi dedikleri buysa, biz bunun milyar katı üstünde özgürlük sağlamışız, insanlara huzurlu bir zemin hazırlamışız. Böyle bir halimiz var.’ dedi


BAŞÖRTÜSÜ VE ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİ


Milletvekili Aydemir, AK Parti heyetinin, başörtüsüne anayasal güvence çalışmaları kapsamında HDP Meclis Grubu’nu ziyaretine ilişkin, “Anayasa değişikliği görüşülüyor. Siyasi parti gruplarıyla görüşülmesi de bu bağlamda, yoksa onları meşruiyet çizgisi içinde bütün bütün göstermek gibi bir derdimiz yok. Onların, terörle ilintilerini, münasebetlerini kesmedikleri sürece gözümüzde hiçbir şekilde aklanma şansı yok.” ifadesini kullandı.


Kaynak: ErzurumGazetesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu