Aydemir: ‘Çanakkale bir beka destanıdır’

AK Parti Milletvekili İbrahim Aydemir, ‘Çanakkale Destanı; müellifi Türk Milleti;  özü vahdet ve tevhide teslimiyet; ufku tek bayrak, tek vatan, tek millet ve tek devlet; vurgusu İla’yı Kelimetullah için devlet ebed müddet olan milli kıyamdır. ‘ dedi.


ÇANAKKALE BİR BEKA DESTANIDIR


Milletvekili Aydemir, ‘Çanakkale Destanı topyekun Yüce Milletimizin İstiklal ve istikbal, Devletin bekası için varlığını adaması; Hakkın batıla muzafferiyeti;  birlik, beraberlik ve kardeşliğin cihana kaydıdır. ‘ mesajını paylaştı.


ÇANAKKALE TEVHİD YOLUNA ADANMIŞLIKTIR


Milletvekili Aydemir, ‘Çanakkale Destanı tarihini kendi yazan bir milletin, Kuntayca, ‘Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır/Toprak eğer uğrunda ölen varsa vatandır’ kararlılığı; Akifçe, ‘Cânı, cânânı, bütün vârımı alsın da Hudâ/ Etmesin tek vatanımdan beni dünyâda cüdâ’ niyazıdır. ‘ vurgusunu paylaştı.


ÇANAKKALE HAKKIN BATILA GALİP GELMESİDİR


Milletvekili Aydemir, ‘Çanakkale Destanı ‘Türk Milletine kefen biçmeye kalkışanların akıbetleri berbat olur’ gerçeğinin tescili; Akif’in tasviriyle, ‘Ne çelik tabyalar ister, ne siner hasmından/Alınır kal’â mı göğsündeki kat kat îman?/Hangi kuvvet onu, hâşâ, edecek kahrına râm?/ Çünkü te’sis-i İlâhî o metîn istihkâm’ imanının takdimidir. ‘ dedi


ÇANAKKALE HAKKIN RIZASINA TESLİMİYETTİR


Milletvekili Aydemir mesajında, ‘Çanakkale Destanı tevhid uğrunda can verme sırrına mazhar olan bir milletin, ‘Cehennem olsa gelen göğsümüzde söndürürüz/Bu yol ki Hak yoludur, dönme bilmeyiz, yürürüz’ azmi; Hakkın rızasına ram olma ahdidir. ‘ ifadesine yer verdi.


NİYAZ


Milletvekili Aydemir, ‘Yüce Milletimizin Çanakkale Zaferi coşkusunu paylaşıyor, şehit ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla yad ediyor, Milli şairimizin Milli Marşımızdaki ‘Hakkıdır, hür yaşamış, bayrağımın hürriyyet/ Hakkıdır, Hakk’a tapan, milletimin istiklâl’ tebşirini kaydediyor; devletin dirliği, milletin birliği, vatanın bütünlüğü yolunda nefsinden geçme ahdimizi paylaşıyoruz. ‘ dedi


Kaynak: ErzurumGazetesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu