Aydemir: ‘Bin beter olsunlar’

HDP Milletvekili Semra Güzel’in birlikte fotoğraf verdiği teröristin iki asker ve bir korucuyu şehit ettiğini belirten Milletvekili Aydemir, ‘Bu terörist, iblis cehennemde tabii ki, bin beter olsun ama onunla birlikte fotoğraf çektirip, poz verenler de bin beter olsunlar.” kaydını düştü.


AYDEMİR BASIN TOPLANTISI DÜZENLEDİ


AK Parti Gurubu Yönetim Kurulu üyesi Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir ülke gündemini değerlendirdi. Akdeniz’de yaşanan deprem dolayısıyla bölgede yaşayanlara geçmiş olsun temennisinde bulunan Milletvekili Aydemir, elim bir kaza sonucunda yaşamını yitiren Milli Futbolcu Ahmet Çalık’a rahmet, ailesi, GS ve Konyaspor Kulüpleri ve Türkiye Spor camiasına başsağlığı diledi.


AYDEMİR TERÖRİSTLERE DESTEK VERENLERİ LANETLEDİ


DEVA Partisi kurucusu Metin Gürcan hakkındaki casusluk iddialarına değinen Milletvekili Aydemir, Gürcan’ın görüşüyordum dediği gazetecilerin kim olduğunu sorarak, ‘Hangi gazeteciler bunlar? Neyi görüşmüşler’ sualini yöneltti.


ENERJİ TASARRUFU


Milletvekili Aydemir’in basın toplantısının konularından birisini de enerji tasarrufu oluşturdu. Küresel boyutta enerji temini maliyetlerinin yükseldiğini, bazı Avrupa ülkelerinde fabrikaların 3 gün çalışır hale geldiğini hatırlatan Milletvekili Aydemir, enerji tasarrufu çağrısında bulundu.


AYDEMİR SİYASİ GÜNDEMİ DEĞERLENDİRDİ


Milletvekili İbrahim Aydemir, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında, Adıyaman’da 2017’de terör örgütü PKK’ya yönelik hava destekli operasyonda etkisiz hale getirilen teröristin cep telefonu incelemesinde, HDP Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel ile fotoğraflarının bulunduğunun ortaya çıktığını anımsattı.


‘TERÖRİSTLE FOTOĞRAF ÇEKTİRİP, POZ VERENLER DE BİN BETER OLSUN’


Teröristin, iki asker ile bir korucuyu şehit ettiğini söyleyen Aydemir, “Malum milletvekilinin silahla poz verdiği o vicdansız, kitapsız, millet düşmanı teröristin kurşunlarıyla şehit olmuşlar. Onları rahmetle anıyorum. Bu kadın milletvekili o silahla resim çekilirken o silahtan çıkan kurşunlar kaç kişinin hayatına mal olmuştur. Bakın ortaya çıktı. Bu terörist cehennemde tabii ki, bin beter olsun ama onunla birlikte fotoğraf çektirip, poz verenler de bin beter olsunlar.” değerlendirmesinde bulundu.


‘İNSANLARIN AKLI İLE OYNAMAYIN BARİ’


Konuya ilişkin olarak muhalefetçe yapılan açıklamaları eleştiren Aydemir, “İnsanların aklı ile oynamayın bari.” ifadesini kullandı. Teröristin yaptığı eylemlerden yanındakilerin de sorumlu olduğunu söyleyen Aydemir, “O silahtan çıkan her kurşun kime yönelmişse yönelten o terörist olsa bile onunla beraber kol kola giren, fotoğraf veren herkes teröristin yaptığı eylemlerin ortağıdır.” diye konuştu.


‘NEYİ GÖRÜŞMÜŞLER?’


Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) kurucu üyesi Metin Gürcan hakkındaki casusluk iddialarına da değinen Aydemir, Gürcan’ın bazı gazetecilerle görüştüğünü ifade ederek, “Hangi gazeteciler bu casusla görüşmüşler? Neyi görüşmüşler?” sorusunu yöneltti.


AYDEMİR KÜRESEL OYUNLARA DİKKAT ÇEKTİ


Türkiye’nin terörle ciddi ve tarihi bir mücadele verdiği, gerçekleştirilen operasyonlarla hainlerin hak ettikleri karşılığı bulduğunu bildiren Milletvekili Aydemir, ABD başta olarak bazı batı ülkelerinde Türkiye’yi sosyoekonomik kayıtta çöküntüye uğratmak niyetiyle sinsi çalışmalar yürütüldüğü, raporlar icat edilerek baskı oluşturulmaya çalışıldığını kaydederek, teröristlerle fotoğraf verenlerin bu hain oyunun bir parçası olduğunu aktardı.


Kaynak:ErzurumGazetesi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu