Aydemir: ‘Bayram Tekbirin manasına erişmektir’

Milletvekili İbrahim Aydemir, ‘Özel bir mana durağı, bir birlik ve dirlik zamanı, Tekbir hakikatine erişerek hakka vuslat imkanı, vahdet ve tevhide teslim fırsatı olan Kurban bayramına bizi eriştirdiği için rabbimize hamd ve şükrediyor; Yüce Milletimizin ve İslam Aleminin manevi coşkusunu paylaşıyoruz.’ dedi


HUŞU VE VECD İKLİMİ


 ‘Huşu ve vecd ile gönüllerin buluştuğu; paylaşmak, dayanışmak ve kaynaşmak hasletinin doruğa eriştiği Bayram iklimi, ‘Bütün müminler kardeştir’ hakikatinin manasıyla idrak edildiği ilahi bir nimettir.’ Mesajını veren Milletvekili Aydemir, ‘Bayram;  Alvarlı Efemizin, ‘Felekte hâsılı insan isen bir cânı incitme/Günahkâr olma Fahr-i Âlem-i zî-şânı incitme’ güzide vurgusuyla kaydettiği ‘eşrefi mahlukat’ makamına erişmektir.’ kaydını düştü.


‘RUHUN TEKBİRLERLE BULUŞMASI’


Milletvekili Aydemir, ‘Yahya Kemal Beyatlı’nın kaydettiği gibi,  ‘Dili bir, gönlü bir, imanı bir’ milletin mağfirete nail olduğu Kurban Bayramı, Yine Beyatlı’nın ifadesiyle, ‘Büyük Allah’ı anarken bir ağızdan herkes/Nice bin dalgalı Tekbir oluyor tek bir ses’ demidir. ‘ tarifini paylaştı.


‘BAYRAM OLSUN BAYRAMLARIMIZ’


Milletvekili Aydemir, mesajında, ‘Kurban Bayramı, Merhum Abdurrahim Karakoç’un kaydettiği üzere, Alem-i İslam’a rahmet su gibi/Aksın bayram olsun bayramlarınız/Evleriniz cennet kokusu gibi/ Koksun bayram olsun bayramlarınız.’ niyazı: ‘Mağdurlar mazlumlar ersin felaha/Vuslata varanlar varsın bir daha/İrfan tohumunu gece sabaha/ Eksin bayram olsun bayramlarınız.’ duasıdır. ‘ ifadelerine yer verdi.


HAMD-Ü SENALAR


‘Hacı Bayram-ı Velimizin, ‘Bayramı imdi Bayramı imdi/Bayram edersin yar ile şimdi/Hamd-ü senalar hamd-ü senalar/ Yar ile bayram kıldı bu gönlüm’ berceste mısralarla ifade ettiği gibi, Bayram, Hakka tapan bir milletin yalnızca hakla felaha erişme mesajıdır.’ vurgusunda bulunan Milletvekili Aydemir, ‘Mübarek ecdadımızı, birlik, dirlik ve beraberliğimizi borçlu bulunduğumuz şehit ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor, Yüce Rabbimizden hepimizi bayramın manasına eriştirmesi niyazıda bulunuyoruz. ‘ dedi.


 


 


 


 


Kaynak: ErzurumGazetesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu