Aydemir: ‘Aziz Milletimiz Cumhurbaşkanımıza duacı’

AK Parti Milletvekili İbrahim Aydemir, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın AK Parti TBMM Grup Toplantısı’ndaki açıklamalarından dolayı vatandaşlardan teşekkür telefonları aldıklarını söyledi.


‘MİLLETİMİZİN TEVECCÜH VE DESTEĞİ CUMHUR İTTİFAKI VE AK PARTİ’YEDİR’


Milletvekili Aydemir, ‘Kurulduğumuz günden bugüne kadar Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde milletin ne problemi varsa onları izale etmek üzere siyaset yapıyoruz. Geldiğimiz noktada bunu her an gururla yaşıyoruz. Her şey aziz milletimizin gözü önünde hayata yansıyor. Elhamdülillah Yüce milletimizin teveccüh ve desteği Cumhur ittifakı ve AK Parti’yedir.’ dedi


‘SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZA MÜTEŞEKKİRİZ’


Milletvekili Aydemir, ‘Ben yüce milletimiz adına sayın Cumhurbaşkanımıza Grup toplantısında verdiği müjdelerden dolayı, paylaştığı eser, yatırım ve hizmetlerden dolayı, Milletimize Türkiye Yüzyılı heyecan ve coşkusu yaşattığından dolayı müteşekkir olduğumuzu kaydediyoruz. Ufkumuz Cumhurbaşkanımızın ufkudur ‘ diye konuştu.


CUMHURBAŞKANIMIZ MÜJDE ÜSTÜNE MÜJDE VERİYOR


Milletvekili Aydemir, Cumhurbaşkanımız müjde üstüne müjde veriyor. Ve millet, mutlu millet huzurlu, habire telefon geliyor, ne için? Cumhurbaşkanımıza müteşekkir olduklarını ifade ediyor insanlarımız. Memurlar, emekliler, işçi kardeşlerim arıyorlar. ‘Allah razı olsun’ diyorlar. Biz milletin talebi neyse onun üzerinde yoğunlaşıyoruz ve gereğini yaparız dedik. Hep öyle yaptık. Bugüne kadar hep böyle gitti, hep öyle gidecek. ‘ dedi


‘MİLLETİMİZİN TALEBİ NEYSE ONU YAPARIZ’


Milletvekili Aydemir, milletin talebi neyse gereğini yapacaklarını belirterek, “Meral Akşener, EYT’nin çözülmesinden rahatsız, tıpkı Ayasofya’nın açılmasından rahatsız olduğu gibi.” dedi. “Biz, milletin talebi neyse onun üzerinde yoğunlaşır ve gereğini yaparız, bugüne kadar hep öyle yaptık.” diyen Milletvekili Aydemir, muhalefetin ise tam tersini yaptığını belirtti.


AKŞENER, EYT’NİN ÇÖZÜLMESİNDEN RAHATSIZ


İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in, EYT düzenlemesine ilişkin olarak, “Sandık korkusu işte böyledir.” dediğini aktaran Milletvekili Aydemir, “Meral Akşener, EYT’nin çözülmesinden rahatsız, tıpkı Ayasofya’nın açılmasından rahatsız olduğu gibi.” ifadesini kullandı.


AKŞENER’E TEPKİ


Milletvekili Aydemir, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ın “Türkçeye ek olarak, eğitim ve öğretimde anadilinin kullanılması ve geliştirilmesi hakkının anayasal güvenceye kavuşturulması gerektiğine” yönelik sözlerini hatırlatarak, “Sen sükut ediyorsun. MHP’den ayrılırken ‘MHP, milliyetçilik yapmıyor’ diyordun. Şimdi senin, sandık korkusundan bırak Ali Babacan’ı, Kılıçdaroğlu’nu PKK’lılara sesin çıkmıyor. Sandık korkusu, ülkeyi böleceklerini açıkça söyleyen, ‘özerk yönetim anlayışını getireceğiz’ diyenlere karşı seni sessiz bırakıyor mu bırakmıyor mu?” dedi.


Kaynak: ErzurumGazetesi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu