ATAUNİ’de Tasarım ve Dönüşüm  süreci tamamlandı

Yeni Nesil Üniversite Tasarım ve Dönüşüm Projesi kapsamında rektörlük üst yönetimi, Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı başkanlığında toplandı. Toplantıda söz konusu proje ile belirlenen yol haritası ve 87 iş paketi ayrıntılı olarak ele alındı.


Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Atilla Keskin, Prof. Dr. Ayşe Bayrakçeken Yurtçan, Prof. Dr. Hüseyin Özer, Prof. Dr. Mustafa Sözbilir, Prof. Dr. Turgut Göğebakan ve Genel Sekreter Dr. Sadık Erdoğan 7 boyutta belirlenen misyon alanlarına göre iş paketlerinin gelişim süreçlerine yönelik sunum yaptılar.


Bilimsel Araştırma Projeleri Koordinasyon Biriminde (BAP) bir hafta süreyle gerçekleşen toplantıda, iş paketleri üzerinde yer alan 1000’in üzerinde faaliyet ve gelişim süreçleri derinlemesine değerlendirildi ve bazı iş paketlerinde revizyonlar gerçekleştirildi.


“Temel Hedefimiz; Bilimle Toplumu Bütünleştirmek”


Rektör Çomaklı yapmış olduğu değerlendirmede; Atatürk Üniversitesi tarihinin önemli kırılma noktalarından biri olan Yeni Nesil Üniversite Tasarım ve Dönüşüm Projesinin belirlenen politika ve stratejilere bağlı olarak öngörülen takvim içerinde başarıyla yürütüldüğünü belirtti.


Söz konusu projenin önemli iş paketlerini kısa sürede uygulamaya almanın üniversite akademik göstergelerine önemli bir ivme kazandırdığını ifade eden Rektör Çomaklı, Araştırma Üniversitesi etiketiyle ulusal ve uluslararası alanda adından söz ettiren Atatürk Üniversitesinin yeni dönemde de bu misyonu kararlılıkla devam ettireceğini belirterek, tüm üniversite mensuplarının destekleriyle yeni başarılara imza atmaya devam edeceklerini söyledi.


Kaynak: ErzurumGazetesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu