Aslan Polat dualarla uğurlandı

20 ve 21.Dönem Erzurum Milletvekili Aslan Polat 75 yaşında hayatını kaybetti. Polat, Ankara Gölbaşı’nda dualarla uğurlandı. AK Parti Erzurum Milletvekilleri Recep Akdağ ve İbrahim Aydemir Polat’ın cenaze törenine katıldı.


Cenaze törenine, eski Meclis Başkanları Cemil Çiçek ve Bülent Arınç ile eski Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, eski Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, eski Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Fazilet ve Saadet partilerinde Genel Başkanlık yapan Recai Kutan ile Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Yeniden Refah Partisi Başkanı Fatih Erbakan, Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, 27’inci dönem İstanbul Milletvekili Ravza Kavakçı Kan ile Dışişleri Bakanlığı Dış Politika Danışma Kurulu üyesi Merve Kavakçı da katıldı.


AYDEMİR: MEKANI CENNET OLSUN


Milletvekili Aydemir, ‘20 ve 21. Dönemlerde Refah Partisi Milletvekili olarak Erzurum’u temsil eden Aslan Polat ağabeyimizi, Eski Sağlık Bakanımız Prof. Dr. Recep Akdağ ile eski milletvekillerimiz Adnan Yılmaz, Ömer Özyılmaz ve Orhan Deligoz’ün iştiraki ile ebedi yurduna uğurladık. Mekanı cennet olsun’ niyazında bulundu.


ASLAN POLAT KİMDİR?


1947 yılında Erzurum’da dünyaya gelen Aslan Polat, İTÜ İnşaat Fakültesi’nden İnşaat Yüksek Mühendisi olarak mezun oldu. Erzurum doğumlu, İnşaat Yüksek Mühendisi Aslan Polat, siyasi yaşamına belediyede başladı. Erzurum Büyükşehir Belediye Meclis üyesi ve belediye başkanvekili seçilerek yerel yönetimlerde görev üstlendi. Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne ilk girişi 1995 yılında oldu. Önce 1995 ardından 1999 genel seçimlerinde Fazilet Partisi’nden Erzurum milletvekili seçildi.


HAS Parti kurucuları arasında yer alan Aslan Polat siyasi çalışmalarını daha sonra AK Parti’de sürdürdü.2007 seçimlerinde AK Parti’den aday adayı oldu. Polat evli ve 3 çocuk babasıydı.


Kaynak: ErzurumGazetesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu