AP’deki rüşvet skandalı: Kaili’nin Panama’da banka hesabının olduğu iddiaları araştırılıyor – Son Dakika Dünya Haberleri

Yunan basını, Yunanistan’ın Kara Para ile Mücadele Kurumunun sadece Kaili’nin değil, yakın akrabalarının da ekonomik faaliyetlerini mercek altına aldığını ileri sürdü.

Yunan basınındaki haberlerde, Kurumun Panama makamları ile iletişime geçip Kaili ve yakın akrabalarının Panama’daki bankada toplam 30 milyon avroluk hesaplara sahip olduğuna ilişkin iddiaların aydınlatılmasını istediği iddia edildi.

Haberlerde, Kaili’nin Yunanistan’daki avukatı Mihalis Dimitrakopulos’un ise bu iddiaları reddettiği belirtildi.

AP'deki rüşvet skandalı: Kaili'nin Panama'da banka hesabının olduğu iddiaları araştırılıyor - 1

YOLSUZLUK VE RÜŞVET İDDİALARI

Belçika makamlarının yürüttüğü yolsuzluk, rüşvet ve kara para aklama soruşturmasında çok sayıda noktada aramalar yapılmış, 1,5 milyon avro nakit ele geçirilmiş ve aralarında Kaili’nin de bulunduğu 4 kişi gözaltına alınmıştı.

KAİLİ’NİN GÖREVİNE SON VERİLMİŞTİ

Fransa’nın Strazburg kentinde toplanan AP Genel Kurulunda 13 Aralık’ta yapılan oylamada yolsuzluk suçlamasıyla gözaltına alınan Kaili’nin parlamentodaki başkan yardımcılığı görevinin sonlandırılmasına karar verilmişti.

Kaili, 22 Aralık’ta ilk kez mahkemeye çıkmış, yapılan ön duruşmanın ardından gözaltı süresinin bir ay uzatılması kararlaştırılmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu