Antibiyotik Yerine Bal Tüketilmeli

Antik çağlardan günümüze kadar gelen bu yöntem, boğaz ağrısı, öksürük ve vücut direncini artırma konusunda bilimsel olarak da kanıtladı.

İngiltere’de Oxford Üniversitesi tarafından yapılan bu araştırma, bir kaşık balın piyasada bulunan tüm antibiyotiklerden çok daha faydalı olduğunu kanıtladı.

İYİLEŞMEYİ HIZLANDIRIYOR, ÖKSÜRÜĞÜ YÜZDE 50 AZALTIYOR

Araştırmacılar, balın etkisi üzerine önceden yapılan 14 çalışmadan da faydalanarak arıların ürettiği bu mucizenin üst solunum yolu hastalıklarına (ÜSYE) karşı antibiyotik, antihistamin ve ağrı kesicilerden ortalama olarak yüzde 36 daha fazla etkili olduğunu kanıtladı. Bunun yanı sıra, balın iyileşme sürecini kimi durumlarda iki güne düşürdüğünü ve öksürüğü yüzde 50’i azalttığı ifade edildi.

British Medical Journal’da yayımlanan çalışmada, ‘Bal, kombine semptom skorunda, öksürük sıklığında ve öksürük şiddetinde önemli ölçüde azalma ile ilişkilendirildi’ ifadelerine yer verildi.

ANTİBİYOTİK DİRENCİNİ ÖNLEMEYE YARDIMCI

Bunların yanı sıra, araştırmacılar balın ucuz ve kolay ulaşılabilen ve neredeyse hiçbir yan etkisi bulunmayan bir besin olduğunu aktardı. Çalışmanın yazarları, üst solunum yolu hastalıkları için bal tüketmenin, aşırı antibiyotik tüketimini azaltabileceğini ve bu durumun da antimikrobiyal direnç krizi (yoğun abtibiyotik kullanımı nedeniyle virüs ve bakterilerin gelişerek ilaçlara direnç göstermesi) sorununa çözüm getirebileceğini açıkladı.

İLİşKİLİ HABERLER Balın Öyle Bir Faydası Ortaya Çıktı ki!

Balın Öyle Bir Faydası Ortaya Çıktı ki!

Kayısı Çekirdeği Yağı Faydaları

Kayısı Çekirdeği Yağı Faydaları

Vişnenin Şaşırtan Faydaları

Vişnenin Şaşırtan Faydaları

İp Atlamanın Faydaları Nelerdir?

İp Atlamanın Faydaları Nelerdir?

İLİşKİLİ GALERİLER Ananas Suyunun Faydaları

Ananas Suyunun Faydaları

Her Gün 1 Elma Tüketmenin Faydaları

Her Gün 1 Elma Tüketmenin Faydaları

Limon ve Suyunun İnanılmaz Faydaları

Limon ve Suyunun İnanılmaz Faydaları

Yaz Meyvelerinin Faydaları

Yaz Meyvelerinin Faydaları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu