Ankara Palas Müzesi ziyarete açıldı – Son Dakika Türkiye Haberleri

“YENİLENMİŞ, ÇOK DA GÜZEL OLMUŞ”

Müzeyi ziyaret eden öğrenci Kadir Erşeker, Cumhuriyet Caddesi’nden geçerken Ankara Palas’ın kapalı olmasının kendisini üzdüğünü, bugün açıldığını görünce heyecanla içeri girdiğini söyledi.

Özellikle Osmanlı’nın son ve Cumhuriyet’in ilk dönemine ait diplomatik hediyelerin sergilendiği alanın ilgisini çektiğini belirten Erşeker, “Birkaç yıl boyunca kapalı kalan Ankara Palas yenilenmiş, çok da güzel olmuş.” dedi.

Herkesi müzeyi gezmeye davet eden Erşeker, “Genel olarak yapının kendisi adeta bir eser gibi. Burayı incelemek yani yerden baktığınızda parke, yukarı baktığınızda camlar bile tek başına eser olarak incelemeye değer.” ifadelerini kullandı. Ziyaretçilerden Funda Törün de “Her zaman önünden geçtiğim, içine girme şansım pek olmayan bir mekanın gezilebilir olması çok hoşuma gitti. Düzenleme de bence son derece iyi olmuş.” dedi. “Ufak tefek eksiklerin” de bulunduğunu ifade eden Törün, “Cumhuriyet’in ilk yıllarında liderimizin kullanmış olduğu eşyaları yakından görmek insana ayrı bir heyecan veriyor.” diye konuştu.

İlhan Dokuyucu ise en çok Japonya’dan gelen diplomatik hediyelerin dikkatini çektiğini belirterek, Cumhuriyet dönemine ait izlerin bulunduğu müzenin gezilmesini tavsiye etti. Öğrenci Ayşenur Şaylı, sergilenen eserleri çok beğendiğini dile getirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu