Android telefonlar ile insanların daha iyi uyumasını sağlanacak

Google, Android‘in yeni özelliği olan Dijital Sağlık için Uyku Zamanı, Saat uygulaması için Uyku Zamanı sekmesini, YouTube’daki hatırlatıcıları ve daha fazla özelliği bugün kullanıma sundu.

Dijital Denge uygulamasında, Uyku Zamanı modu bildirimleri, çağrıları ve metinleri susturmak için Rahatsız Etmeyin özelliğini otomatik olarak kullanılacak. Telefonun ekranı, kullanıcı tarafından yapılandırılabilen Yatma Zamanı programı sırasında solacak. Ayrıca, Uyku Ayarını duraklatma seçeneği ve Hızlı Ayarlar panelinde açmak / kapatmak için hızlı erişim ayarı da sunulacak.

Google, Saat uygulamasında yeni bir Uyku Zamanı sekmesini de duyurdu. Bu özellik sayesinde kullanıcılar; günlük uyku ve uyandırma zamanlarını ayarlayabilir, yatmadan önce bir hatırlatma alabilir, Spotify, YouTube Müzik’ten sakinleştirici müzikler çalma seçeneğini kullanabilir.

Yatma saatlerinde YouTube kullanımını sınırlamaya yardımcı olmak için YouTube uygulaması, kullanıcıyı yatmadan önce hatırlatma ile bilgilendirme özelliğine de sahip oldu. YouTube videoları yatmadan veya video tamamlandıktan sonra gösterilecek şekilde yapılandırılabilecek. Son olarak, Family Link artık ebeveynlerin çocukları için uyku zaman çizelgeleri belirlemesine izin verecek ve bu süre zarfında çocuğun cihazı kilitli kalacak.

Bu yenilikler Dijital Denge uygulamasına sahip tüm Android kullanıcıları tarafından kullanılabilir hale gelmiş durumda. Yeni özellikleri kullanabilmek için Play Store’dan güncellemeleri yüklemeniz yeterli olacaktır.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu