Android 11 Beta sürümü yanlışlıkla yayınlandı

Yine de, görünüşe göre bazı Google Pixel modellerine Android 11Beta güncellemesi gitmiş. Evet, “yanlışlıkla”, ama gitmiş. Gelen bilgiler neticesinde, bu yeni güncellemenin çok az sayıdaki Pixel telefonlara ulaştığı belirtiliyor.

Tabii hal böyle olunca, Android 11 Beta sayesinde bazı yeni özellikler de görücüye çıkmış oldu.

xda-developers.com sitesinden Mishaal Rahman, güncelleme sonrasında yaşanan bazı yeniliklere dair görselleri Twitter sayfasında paylaşmış.

Örneğin, yeni güç menüsüne dair görseli aşağıda görebilirsiniz. Bağlantılı cihazların güç tuşuna basılı tutularak kontrol edilebileceği belirtilmiş. Bu da önümüzdeki günlerde evlerimizdeki elektronik cihazların biraz daha kullanılabilir hale geleceği anlamını taşıyor.

Yine aşağıdaki görsellerde, cihaza dokunmadan, el hareketleriyle yapılabilecekler, yeni bildirim ve baloncuk düzenlemeleri ve diğer detayları görebilirsiniz.

Görüldüğü gibi yeni güncelleme sayesinde daha fazla seçeneğe sahip olacağız. Daha fazla el hareketi ile dokunmadan daha fazla işlem yapabileceğiz. Bildirimler tarafında daha fazla özelleştirme var, ki buna bildirimler arayüzü de dahil. Ayrıca, kullandığınız uygulamalar doğrultusunda size benzer uygulama önerileri de yapılacak.

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu