Almanya Kovid-19 Kısıtlamalarını Başlattı

Dünya genelinde neredeyse 47 milyon kişiye bulaşan koronavirüs, etkisini sürdürmeye devam ediyor. Kovid-19’un adeta merkez üssü konumuna gelen Fransa’nın ardından Çekya, İngiltere, Avusturya’dan sonra Almanya’da da tedbirler bugün itibarı ile yürürlüğe giriyor. 

Özellikle son zamanlarda salgının merkezi konumuna gelen Avrupa’da ard arda yasaklar gelmeye başladı. Fransa, Çekya, İngiltere gibi Avrupa ülkeleri karantinaya başlarken, Almanya ikinci dalga nedeniyle Kovid-19 tedbirlerini bugün hayata geçiriyor. 

EĞLENCE MEKANLARI KAPANACAK

Almanya’da salgın nedeni ile bar, kafe, sinema, eğlence yerleri ve spor salonları kapatılacak yerler arasında yer alırken, okullar, berber, kuaför ve marketler açık kalmaya devam edecek. Açık kalan restoranlar ise yalnızca paket servis yapabilecek. Açık kalan süper marketlerde ise metrekareye oranla müşteri alınacak  Sinema, tiyatro, operalar, spor salonları, yüzme havuzları ve eğlence mekanları gibi benzer tüm mekanlar tam bir ay kapalı duracak.

YOĞUN BAKIM HASTA SAYISI 3 KAT YÜKSELDİ

Almanya Sağlık Bakanı Jahn Spahn, Kovid-19 nedeni ile ülkenin kontrolden çıkmaması için katı kurallar başlattıklarını aktararak, bu ay itibarı ile uygulanan kısıtlamaların vaka oranlarını ciddi oranda yavaşlatabileceğini açıkladı. Spahn, Almanya’da Kovid-19 nedeniyle yoğun bakımda olan hastaların, son iki ayda yükselerek üç katına ulaştığını belirtti. Ayrıca Bakan, okulların açık kalacağını da ekledi.

İLİşKİLİ HABERLER Almanya'da Vaka Sayısında Rekor

Almanya’da Vaka Sayısında Rekor

Kovid-19 Vaka Sayısı 46 Milyonu Aştı

Kovid-19 Vaka Sayısı 46 Milyonu Aştı

Kovid-19 Fransa'yı Ezdi Geçti

Kovid-19 Fransa’yı Ezdi Geçti

Bahçeli Koronavirüse mi Yakalandı?

Bahçeli Koronavirüse mi Yakalandı?

İLİşKİLİ GALERİLER Coronavirüsü Gripten Ayıran Farklar

Coronavirüsü Gripten Ayıran Farklar

Grip Hakkında Ortaya Atılan Hurafeler

Grip Hakkında Ortaya Atılan Hurafeler

Türkiye'de Koronavirüs Son Durum

Türkiye’de Koronavirüs Son Durum

Cem Yılmaz: Turne Dönüşü Kovid-19 Testi

Cem Yılmaz: Turne Dönüşü Kovid-19 Testi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu