Ali Babacan: Ülkeye faydalı her yatırımın yanında dururuz – Son Dakika Türkiye Haberleri

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’dan, İHA -SİHA üreten Baykar’a yönelik sözlerinin ardından yeni bir açıklama geldi.

Sözlerinin çarpıtıldığını belirten Babacan “Biz, ülkemiz için faydalı olan her yatırımın, her projenin yanında dururuz.” ifadesini kullandı.

Sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yapan DEVA Partisi Genel Başkanı, mevcut her projenin doğru olanlarının devam ettirileceğini, yanlış olanların düzeltileceğini, eksik olanlarında tamamlanacağını söyledi.

Babacan, Türkiye’nin pek çok ilinde yüksek teknolojiyle dünyaya üretim yapan firmaların olduğunu belirterek “Eşitlik, hakkaniyet ve şeffaflıktan hiçbir koşulda vazgeçmeyiz. Tüm sanayicilerimizle ilişkimiz aynı yakınlıktadır. Ne torpil ne kayırma ne de nepotizme geçit veririz.” dedi.

NE OLMUŞTU?

Ali Babacan geçtiğimiz günlerde Baykar firmasına devlet bütçesinden doğrudan kaynak aktarıldığını öne sürmüştü.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’DAN TEPKİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti TBMM Grup Toplantısı’nda yaptığı konuşmada Babacan’ın Baykar’a yönelik sözlerine sert yanıt verdi.

Erdoğan, ”Sen git çocuk bezi satmaya, home tekstil üretmeye devam et. Senin işin değil bu. Üzgünüm, 15 sene yanımda bulundu ama demek ki benden bir şey alamadı. Şirket çalışmalarını kendi öz kaynaklarıyla yapmaktadır. Asıl hedefleri Türkiye’dir Türk milletidir” ifadelerini kullandı.


…’yi sosyal medyadan takip edin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu