Alan ne yapacak merak konusu oldu!

Erzurum Güncel- Van depreminin ardından Gürcistan’dan getirdiği yardım kolilerini Erzurum Havalimanına indiren ‘Ilyushing Il-76TD’ tipi kargo uçağı, taksi konumundayken Kırgızistan’a ait kargo uçağının çarpması sonucu hasar gördü.

erzurumajans.com’da yar alan haberde, Kokpit bölümünde meydana gelen hasar nedeniyle onarım maliyeti yüksek olan uçak, Gürcistan tarafından adeta gözden çıkarıldı. Tam 12 yıl boyunca Erzurum Havalimanında bekleyen kargo uçağı, Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü tarafından 400 bin TL muhammen bedelle satışa çıkarıldı. Kelepir uçağı kimin alacağı ve ne amaçla kullanacağı şimdiden merak konusu oldu.

İŞTE İLAHE İLANI

 

1. Erzurum Havalimanı apronunda bulunan 4LSKN tescilli hurda hava aracı  400.000.-TL (DörtyüzbinTürkLirası) muhammen bedel üzerinden açık ihale usulü ile ihale edilerek satışı gerçekleştirilecektir.   

 

2. Söz konusu hava aracına ait İhale Şartnamesi ve Satış Protokolü DHMİ Genel Müdürlüğü Pazarlama ve Ticaret Dairesi Başkanlığından KDV dahil 500.-TL (Beşyüz TürkLirası) karşılığında temin edilebilir.

 

3. İhaleye katılmak isteyenler 50.000.-TL (EllibinTürkLirası) geçici teminat vereceklerdir.

 

4. İstekliler 22/11/2022 günü saat 14.00’e kadar İhale Şartnamesinde belirtilen belgeleri tamamlayıp DHMİ Genel Müdürlüğü Genel Evrak Müdürlüğüne vereceklerdir. Belirtilen tarih ve saatten sonra yapılacak başvurular ve posta ile yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir.

   

5. İstenen belgeleri eksik, yanlış veya zamanında getirmeyenlerin müracaatları yapılmamış sayılacaktır.

   

6. Söz konusu hava aracı satışı ile ilgili olarak daha önce Kuruluşumuza verilen dilekçeler geçersizdir.

 

7. İhale 22/11/2022 günü saat 14.30’da DHMİ Genel Müdürlüğü ihale salonunda yapılacaktır.

 

8. Kuruluşumuz yapılan bu ihalede 2886 Sayılı Devlet İhale Kanunu ile 4734 Sayılı Kamu İhale Kanununa tabi olmayıp ihaleyi yapıp yapmamakta serbesttir.

Kaynak: GazeteGüncel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu