Akşener’den seçilmeleri halinde yeni kabineyle ilgili dikkat çeken ifadeler: 6 isim verdi

Erzurum Güncel- Akşener, Millet İttifakı’nın seçimi kazanması halinde kendi listelerindeki milletvekillerinin bakan olmayacağını söyledi. 6 isim veren Akşener, dikkat çeken ifadeler kullandı. İşte Meral Akşener’in o açıklamaları…

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Habertürk ekranlarında Fatih Altaylı’nın ‘Teke Tek’ programına konuk oldu. Akşener, gündeme ilişkin soruları yanıtlayarak parti olarak bekledikleri oy oranını ve seçilmeleri halinde yeni kabineye ilişkin olarak açıklamalarda bulundu.

me3

6 İSİM SAYDI

Akşener, Millet İttifakı’nın seçimi kazanması halinde yeni kabineye ilişkin olarak şunları söyledi:

“Milletvekillerinden bakan olmayacak. Bizde Bilge Yılmaz aday değil, Birol Aydemir, Ayfer Yılmaz değil, Naci Cinisli, Hakan Sıralı aday değil, İsmail Koncul değil. ‘Burada kavga çıkar mı?’ diye soruluyor. Biz, ‘Kim neyi alacak?’ hiçbir zaman konuşmadık. Bunun sonuçlarını oylar belirler. İYİ Parti bizim öngördüğümüz gibi milletin teveccühüne mazhar olursa, birinci parti olursa o zaman başka bir kombinasyon çıkar ortaya. Bizim çıkaracağımız ve CHP’nin çıkardığı milletvekili sayısı kabineyi belirler.”

“EN DÜŞÜK OYUMUZ YÜZDE 15”

“Anketlerde de yükselmeler var.” ifadelerini kullanan Akşener, şunları kaydetti:

“En düşük oyumuzun yüzde 15 olacağına dair bir kanaat var. Bizim veri işleme departmanın başında Birol Aydemir var. Hiçbir anket şirketini suçlayamam. Hepsini saygıyla karşılıyorum. Üç kağıt vardır, yoktur bilemem. Bunların ortalamasından böyle bir simülasyon yaptı Birol Bey. En kibar halimle anket yapanların işin stratejisine soyunmasını doğru bulmuyorum.”

me2

‘MERAL HANIM’I CEZALANDIRIN, İSTİFA EDİN’

Akşener’in “Türkiye’de bilinen, çok sayılan bir anket firmasının yöneticisi, masa krizi sırasında Bilge Yılmaz’a telefon açıp ‘Meral Hanım’ı cezalandırın, istifa edin’ diye telkinde bulundu.” ifadesi ise dikkatlerden kaçmadı.

Akşener ayrıca, “Sayın Muharrem İnce ve Sayın Sinan Oğan’ın aday oldukları için linç edilmeleri yanlış.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: GazeteGüncel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu