‘AKP’de kendi yarattıkları trollere dair rahatsızlık var’

Erzurum Güncel- Cumhuriyet gazetesi yazarı Barış Pehlivanbugünkü yazısında AKP’nin yarattığı trol ağının AKP içinde rahatsızlık yaratmaya başladığını anlattı.

“Erdoğan’a gönülden bağlı, içeriyi bilen bir kaynağım anlattı” diyen Pehlivan, o kaynağın sözlerini şöyle aktardı:

AK Parti’de kendi yarattıkları trollere dair rahatsızlık var. Örneğin, sevilmeyen bir trol hesabının tweet’ini paylaşması, sanılanın aksine kabinedeki bazı bakanları huzursuz ediyor. Zira ters tepiyor.”

Üç-dört ayrı trol ekibi var

“Konu konuyu açtı” diyen Pehlivan, yine ismini vermediği kaynağının söylediklerini şu ifadelerle köşesinde paylaştı:

AK Parti ile ilişkili üç-dört ayrı trol ekibi mevcut. En büyüğü İletişim Başkanlığı ile bağlantılı. Parti içinde bu trollere dair kırılma ise Mustafa Şentop olayıyla yaşandı. Ondan sonra ‘Bu hesaplar başımıza bela olacak’ diyenler ve uzak durmak isteyenler çoğaldı.

Mustafa Şentop olayı

Geçtiğimiz nisan ayında AKP’ye reklam hizmeti veren bir ajansın sahibi olan “Cumhur Frankfurt” adlı hesap, TBMM Başkanı Mustafa Şentop’u tehdit etmişti. “Arkadaşa tütün ve temiz don lazımmış” şeklindeki tehdidin arkasında İletişim Başkanlığı ve Süleyman Soylu ismi aranmıştı. Öyle ya, bizzat Şentop da “İç operasyon çekiyorlar” demişti.

Süleyman Soylu rahatsızlığı

“Trolleri konuşurken Süleyman Soylu’yu atlamak olmazdı” diyen Pehlivan, “Öğrendim ki AKP içinde Soylu’ya yakın olduğu bilinen web sitelerine ve sosyal medya hesaplarına dair de bir rahatsızlık vardı. Öyle ki, Soylu’nun danışmanlığını da yapan akrabası C.D’nin bu siber şebekenin başında olduğu konuşuluyor. Onun koordinasyonunda üç ayrı “haber” sitesi ve onlarca sosyal medya hesabı Bakan Soylu için çalışıyor. O siteler ki her gün Süleyman Soylu propagandası yapıyor, Bakan’ın düşman gördüğü isimlere dair operasyon kokan metinleri paylaşıyor. Hatta üç ayrı sitede de aynı görseller, aynı başlıklar, aynı satırlar yayımlanıyor. Gün geliyor, hedef gösteren o yayınların muhatabı bazen parti içinden Metin Külünk, bazen Mehmet Metiner bazen de başka bir AKP’li kurmay dahi oluyor. “ diyerek İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan da rahatsızlık duyulduğunu ifade etti.

Yazının tamamını okumak için tıklayın

Kaynak: GazeteGüncel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu