AK Parti’nin seçim stratejisini CHP sızdırdı: O isimlerle anlaşıldı

Erzurum Güncel- AKP’nin sürpriz seçim toplantısının detayları dün kamuoyuna yansırken bugün yeni bir iddia ortaya atıldı. Cumhuriyet gazetesi yazarı Barış Pehlivan, bugün kaleme aldığı yazısında anamuhalefet partisi CHP Genel Merkezi’nde konuşulanları aktardı. Pehlivan, isim vermeden “CHP Genel Mekezi’nden bir bilen” olarak tanımladığı siyasetçinin “Bilgi olarak söylüyorum: Bunların hepsi sistematik bir projenin eseri” dediğini ve AKP’nin yandaş bilinmeyen bazı isimlerle anlaştığını aktardı.

Pehlivan’ın aktardığına göre CHP içinde “AKP kötü ama muhalefet daha kötü; şu kişi aday gösterilmezse oy vermeyin” söyleminin yaygınlaşması tesadüf olmadığını belirterek şöyle devam etti:

“AKP anketleri görüyor ve eriyen oylarını toparlayamıyor. Sonunda bazı araştırma şirketleriyle birlikte yeni bir stratejiyi geliştirdiler. “Madem biz oylarımızı artıramıyoruz, muhalefetin yükselişinin önüne geçelim” dediler.”

“AKP YANDAŞ BİLİNMEYEN İSİMLERLE ANLAŞTI”

CHP içinde konuşulanları aktaran Pehlivan, şu bilgileri aktardı:

“Bu proje için yandaş “bilinmeyen” siyasetçisinden gazetecisine bazı isimlerle de anlaşıldı. İddiları köşesine taşıyan Pehlivan “Bu tez doğru mu, AKP’ye oy vermeyecekler sandıktan uzaklaşır mı, zamanla ortaya çıkar…”

Kaynak: GazeteGüncel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu