AK Partide dinozor kavgası: Allah’a havale

Erzurum Güncel- Melih Gökçek’in ardından Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığına getirilen ve sonraki seçimlerde aday olmayan Mustafa Tuna, Ankapark konusunda açıklamalarda bulundu.

Ankapark konusunda Melih Gökçek‘in açıklamalarının gerçeği yansıtmadığını ima eden eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna“Melih beyle ilgili konuşmak istemiyorum. Ben Melih Gökçek’i Allah’a havale ediyorum” dedi.

Kanal5’de yayınlanan Ankara Meydanı programına telefonla bağlanan Tuna, “Bu konuda çok konuşmak istemiyorum, Melih Gökçek bazı şeyleri hatırlamıyor veya yanlış hatırlıyor yaşı hayli ilerledi, Allah ömür versin” dedi.

Tuna “Mansur Yavaş gazetecilere Ankapark’ı gezdirdi, yıkık ve harabe bir hali vardı. Siz nasıl devraldınız, siz nasıl devrettiniz? AK Parti teşkilatlarının üzerine en çok Ankapark üzerinden geliniyor. Siz hem Tayyip Erdoğan’a destek olmak için istifa edeceğim diyorsunuz hem de Ankapark gibi bir konuda konuşmuyorsunuz?” sorusuna yanıt verdi.

Tuna “Açılışının Cumhurbaşkanımızın iştirakiyle gerçekleştirdik, benden önce 10 yıllığına tahsisliydi, ticaret yapılacak durumda değildi, bizim zamanımızda 29 yıllığına çıkartıldı. Melih Bey’le ilgili konuşmak istemiyorum. Ben Melih Gökçek’i Allah’a havale ediyorum. Bu konuyla ilgili Melih Gökçek bazı şeyleri yanlış hatırlıyor. Açılışını Cumhurbaşkanımız yaptı, faaliyetine işletmeci başladı, benden sonraki süreçte hukuki olarak ne oldu bitti bilmiyorum. Kamuoyunun önünde gerçekleşiyor. Kiracı tahliye etmedi, tahliye süreci yargıya taşındı, kiracı niye tahliye etmedi bilmiyorum. Büyükşehir kirasını alamadığı için tahliyesini istemiş, ben bilmiyorum.”

Milletvekili adaylığı mesajı

“Siyaseti bıraktı” iddialarıyla ilgili de konuşan Tuna “Önümüzde seçimler var. Cumhurbaşkanımıza destek olmak için sahada olacağız” dedi, Ankara Üniversitesi’ndeki görevinden istifa edeceğini açıkladı. Tuna, “Milletvekili adaylığı için mi istifa edeceksiniz?” sorusuna ise ‘AK partiye destek vermek için istifa edeceğim. AK Parti’nin görev vermesi halinde her türlü göreve hazırım” yanıtını verdi.

‘Benim dinozorlarım değil’

2017 yılında Erdoğan’ın isteğiyle görevinden istifa eden Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek döneminde açılan Ankapark 801 milyon dolara mal olmuş ve kamuya büyük zarar vermişti.

Gökçek kendini savunduğu açıklamalarıyla da gündem olmuştu. “Girin internete, aynen şöyle yazıyor: Dünyanın en zeki çocukları dinozorlarla uğraşan çocuklar. (Dinozoru göstererek) Bunun gözleri ışıl ışıl yanan bir videosu vardı. Dinozorun hali. Görüyor musunuz? Bunun başka bir hali vardı. Gözlerinden ışıklar fırlıyor. Pırıl pırıldı. Bu da aynı şekilde. Benim aldığım dinozorlar değil. Bunlar Mansur Yavaş’ın depodan çıkartıp, halkın önüne atıp, ‘Bakın Melih Gökçek’in dinozorları’ diye takdim ettiği, Atatürk Orman Çiftliği Hayvanat Bahçesi’nden kalan eski dinozor artıkları. Sırf karalamak için yapıyor” demişti.

Kaynak: GazeteGüncel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu