‘AK Dava eser ve değerler davasıdır’

Milletvekili Aydemir, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 3600 ek göstergeye ilişkin açıklamalarına değinerek, bu adımın bütün vatandaşları memnun ettiğini belirtti.


Milletvekili Aydemir, ‘Çünkü AK Dava milletin müştereği, AK Parti ve Cumhur ittifakı yüce Milletimizin sesi, milletin bizatihi kendisidir. Yüce Milletimiz; sınırlar ötesinde, ülkemiz maverasında ve küresel boyutta her tasarrufu gıpta ve takdirle takip edilen Sayın Cumhurbaşkanımıza minnettardır. ‘ dedi.


TÜRKPA GÖZLEMCİ HEYETİ


TÜRKPA Gözlemci Heyeti Üyesi olarak bulunduğu Kazakistan’dan yurda dönen Milletvekili İbrahim Aydemir TBMM’de gerçekleştirdiği basın toplantısında Kazakistan Anayasa Referandumunu değerlendirdik.


‘KZAKİSTAN’A TEŞEKKÜR EDİYORUZ’


Milletvekili Aydemir, Türk Dili Konuşan Ülkeler Parlamenter Asamblesi (TÜRKPA) Gözlem Heyeti olarak, 5 Haziran’da Kazakistan’da yapılan anayasa referandumunu takip ettiklerini, referandumun demokratik bir zeminde gerçekleştiğini tespit ettiklerini aktardı. Milletvekili Aydemir, ‘Demokratik hayata katkı sunan yaklaşımından ve gıpta edilecek şeffaflıkta referandum yapmalarından dolayı Kazakistan’a teşekkür ediyoruz. ‘ dedi


KAZAKİSTAN SEÇİMLERİ


Kazakistan’da gerçekleştirilen Referandumun demokratik bir ortamda gerçekleştiğini kaydeden Milletvekili Aydemir, ‘Kazakistan’da yapılan Referanduma katılanların yüzde 77,18’i evet, yüzde 18,66’sı hayır oyu kullanmıştır.  Referanduma katılım oranı yüzde 68,06 olmuştur. TURKPA heyeti olarak basın toplantısı düzenleyip, demokratik ortamda yapılan ve muntazam geçen seçim ve sayıma teşekkür ettik. ‘ ifadesini kullandı.


AYDEMİR GÜNDEMİ YORUMLADI


Basın toplantısında ülke siyasi ve ekonomik gündemine ilişkin tespitleri paylaşan Milletvekili Aydemir, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 3600 ek göstergeye ilişkin açıklamalarına değinerek, bu adımın bütün vatandaşları memnun ettiğini belirtti.


‘YÜCE MİLLETİMİZ SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZA MİNNETTARDIR’


Cumhur ittifakının Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde meselelere çözüm odaklı bir yaklaşım kaydettiği, hizmet ve eser siyasetiyle ülkede bir değerler silsilesi oluşturduğuna işaret eden Milletvekili Aydemir, ‘Çünkü AK Dava milletin müştereği, AK Parti ve Cumhur ittifakı yüce Milletimizin sesi, milletin bizatihi kendisidir. Yüce Milletimiz, sınırlar ötesinde, ülkemiz maverasında ve küresel boyutta her tasarrufu gıpta ve takdirle takip edilen Sayın Cumhurbaşkanımıza minnettardır. ‘ dedi.


‘MUHALEFETİN YÖNETTİĞİ BELEDİYELER HİZMET ÜRETEMİYOR’


Basın toplantısında muhalefet tarafından yönetilen Belediyelerin halkı hizmetsizliğe mahkum ettiği, halkın AK Belediyecilik modeline özlem duyduğuna vurgu yapan Milletvekili Aydemir, “CHP’li bazı belediye başkanlarının, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun başına bela olduğunu” söyledi.


‘CHP’NİN BU SİYASET ANLAYIŞIYLA ÜLKEYE VERECEĞİ NE OLABİLİR?’


Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın açıklamalarını aktaran Milletvekili Aydemir, “Muhalefet, kendi içinde debelenip duruyor. Belediye başkanları tabiri caizse Sayın Kılıçdaroğlu’nun başına bela oldu. Ankara, İstanbul derken yetmez şimdi Bolu Belediye Başkanının açıklamaları var. Genel başkanına ‘O cesareti göstermedin, müsaade et ben çıkıp aday olayım’ yani ‘Ben senden daha iyiyim, senden mahirim’ diyor. Düştükleri hale bakar mısınız? Bu halde siyaset yapıyorlar. CHP’nin bu siyaset anlayışıyla ülkeye vereceği ne olabilir?” değerlendirmesinde bulundu.


‘BU MUHALEFETLE ÜLKE NEREYE GİDER?’


Eski CHP Milletvekili Mehmet Sevigen’in, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu hakkında, MİT tırlarıyla ilgili töhmet altında bırakan açıklamalar yaptığını vurgulayan Milletvekili Aydemir, “Düşünmek lazım, kıyas yapmak lazım. Bunlar ülkeyi yönetme makamlarına ulaşırsa ne olur? Ülke nereye gider?” diye konuştu.


Kaynak: ErzurumGazetesi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu