ABD’li komutandan teröre açık destek: Sözde mezuniyete katıldı – Son Dakika Dünya Haberleri

Sabah’ın haberine göre, ABD, YPG/PKK’ya özel eğitim vererek teröristleri cesaretlendirmeye devam ediyor. Türkiye’nin düzenlediği harekâtlarda etkisiz hale getirilen teröristler için başsağlığı mesajı yayınlayan ABD bu kez de teröristlerin sözde mezuniyet töreninde boy gösterdi.

ABD’Lİ KOMUTANDAN TERÖRİSTLERE TEBRİK

ABD Özel Kuvvetler Komutanı Jeff Dennis, Suriye’deki eğitim verdiği PKK/YPG’li teröristlerin mezuniyet törenine katıldı. Törende konuşma yapan ABD’li komutan, teröristleri tebrik etti.

“BAŞARINIZLA GURUR DUYUYORUZ”

Dennis konuşmasında “Günaydın arkadaşlar, bugün bana konuşma fırsatı verdiğiniz için mutluyum Benim adım Jeff Dennis, Himo’daki ABD özel kuvvetleri komutanıyım. Başarınızla gurur duyuyoruz. Bu seviyeye gelebilmek için zorlu bir eğitimden geçtiniz. Sizi tebrik ediyor, başarılar diliyorum.” dedi.

ABD’li komutandan teröre açık destek: Sözde mezuniyete katıldı - 1

TERÖRİSTLER İÇİN BAŞSAĞLIĞI DİLEMİŞLERDİ

ABD Merkez Komutanlığı (CENTCOM), etkisiz hale getirilen PKK/YPG’li teröristler için taziye mesajı yayınlamış ve öldürülen teröristler için ‘kritik savaşçılardı’ ifadesini kullanmıştı.

CENTCOM’un resmi Twitter hesabı üzerinden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verilmişti:

“Suriye Demokratik Güçleri (SDG) Komutan Yardımcısı Salwa Yusuk (Ciyan Afrin) 2 kadın savaşçı ile birlikte 22 Temmuz 2022’de Suriye’nin Kamışlı kentinde düzenlenen bir saldırıda öldürüldü.

Salwa, 2017’den bu yana, IŞİD’e karşı savaşan güçleri yöneten kritik bir SDG lideriydi. CENTCOM olarak bu 3 SDG savaşçısının ailelerine, halkına başsağlığı diliyoruz.”


…’yi sosyal medyadan takip edin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu