6’lı masa aday görüşmelerine başlıyor

6'lı masa aday görüşmelerine başlıyor

Altılı masanın 10’uncu toplantısı sona erdi. 9 ,5 saat süren toplantıda genel başkanlar arasında ortak cumhurbaşkanı adayının tespiti ve istişarelere başlama kararı alındığı açıklandı. Parlamenter sisteme geçiş süreci yol haritasının ise 30 Ocak’ta yapılacak tanıtımda kamuoyuyla paylaşılacağı bildirildi.

CHP, İYİ Parti, Demokrat Parti, Saadet Partisi, DEVA Partisi ve Gelecek Partisinin yer aldığı altılı masanın 10’uncu toplantısı sona erdi.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’nun ev sahipliğindeki toplantıya, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ve DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan katıldı. Gelecek Partisi Genel Merkezi’nde basına kapalı yapılan toplantı 9,5 saat sürdü.

Toplantı sonrası yapılan yazılı açıklamada, genel başkanlar arasında ortak cumhurbaşkanı adayının tespiti ve istişarelere başlama kararı alındığı bildirildi.

Parlamenter sisteme geçiş sürecine ilişkin yol haritasının da 30 Ocak’ta yapılacak tanıtım toplantısında kamuoyuyla paylaşılacağı bildirildi. 

BAŞÖRÜTÜSÜ İÇİN İKTİDARA YENİ ÖNERİ KARARI

Açıklamada ayrıca, çağdışı olarak tanımlanan başörtüsü yasağının bir daha gündeme gelmesini engelleyecek hukuki  teminatın gerçekleşmesi için tam bir mutabakat içinde olunduğu belirtildi. 

Bunun için iktidara yeni bir öneri sunulacağı kaydedildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu