681 yerleşim birimine ulaşım sağlanamıyor

Erzincan, Erzurum ile Ağrı’da kar ve tipi nedeniyle 681 yerleşim birimine ulaşım sağlanamıyor.

Kar ve tipi dolayısıyla Erzincan’da 29, Erzurum’da 583, Ağrı’da 69 olmak üzere toplamda 681 yerleşim birimine ulaşım sağlanamıyor. Kapalı yolların açılması için karla mücadele ekipleri çalışmalarını sürdürüyor.

‘DOĞU ANADOLU’DA ARALIKLI KAR YAĞIŞI BEKLENİYOR’

Tipi ve görüş olmaması nedeniyle dün ara ara trafiğe kapatılan Erzincan-Tunceli karayolu kontrollü şekilde yeniden ulaşıma açılırken, Karayolları 86. Şube Şefliğine bağlı ekipler, yolda kar küreme, yol genişletme ve tuzlama çalışmalarını sürdürüyor.

Öte yandan Doğu Anadolu Bölgesi’nde aralıklı kar yağışı beklendiği bildirildi. Meteoroloji 12. Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, havanın çok bulutlu olacağı bölge genelinde, aralıklı kar yağışı öngörülüyor. Sıcaklıkların mevsim normallerinde seyredeceği bölgede, rüzgar güneyden orta kuvvette, zaman zaman ise kısa süreli fırtına (40-70 kilometre/saat) şeklinde esecek.

Bölgede fırtına nedeniyle çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi gibi olumsuzluklara karşı vatandaşların tedbirli davranması gerekiyor. Gece en düşük hava sıcaklığı Erzincan’da 1, Iğdır’da 5, sıfırın altında olmak üzere Kars’ta 5, Ardahan’da 3, Bayburt ve Erzurum‘da 2, Ağrı ve Tunceli’de 1 derece ölçüldü.

Gün içinde en yüksek sıcaklığın Iğdır’da 7, Tunceli’de 2, Ağrı ve Erzincan’da 1, Ardahan’da 0, Bayburt, Erzurum ve Kars’ta ise sıfırın altında olmak üzere 1 derece olması bekleniyor.


Kaynak:ErzurumGazetesi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu