21 Yıl Sonra Yeniden: Sertap Erener’in Eurovision Performansı Sosyal Medyanın Gündeminde

Bildiğiniz gibi Türkiye uzun bir süredir Eurovision Şarkı Yarışması’na katılmıyor. Bu nedenle ülkemizde, Avrupa’daki önemli kültür sanat organizasyonlarından biri olan yarışmaya olan ilgi son yıllarda azalmış durumda. Ancak bu yılki yarışmayı heyecanla bekleyen çok sayıda vatandaşımız vardı. Çünkü İsveç’in Malmö şehrinde düzenlenen 68. Eurovision Şarkı Yarışması’nda, yıllar önce ülkemize Eurovision birinciliği getiren Sertap Erener’in sahne alacağı açıklanmıştı. Öyle de oldu. Erener tam 21 yıl sonra bir kez daha Eurovision sahnesine çıktı. İkonik Everyway That I Can isimli şarkısını seslendiren Sertap Erener Eurovision sahnesinde bir kez daha muhteşem bir performans sergileyerek ekranları başındaki milyonları nostaljik bir yolculuğa çıkardı! Elbette Erener’in Eurovision performansı sosyal medyanın da gündemindeydi. Detaylara birlikte bakalım.

68. Eurovision Şarkı Yarışması 7 Mayıs’ta başladı

Tüm Avrupa’nın yakından takip ettiği bu köklü organizasyonda geçen yıl İsveçli şarkıcı Loreen zirvenin sahibi olmuştu. Bu nedenle Eurovision 2024 İsveç’in Malmö şehrinde düzenleniyor. 7 Mayıs’ta düzenlenen ilk yarı final etabıyla tüm Avrupa’ya yayılan Eurovision coşkusu, 9 Mayıs (dün) gerçekleşen ikinci yarı final etabıyla daha da yükselmiş durumda. 7 ve 9 Mayıs’taki elemelerin ardından finale kalan ülkeler de belli oldu. Yarışmanın birincisi ise 11 Mart’ta belli olacak.

Türkiye’nin uzun süredir Eurovision Şarkı Yarışması’na katılmaması ülkemizde organizasyona olan ilgiyi azaltmış durumda

Bildiğiniz gibi Türkiye, yarışmadaki oylama sisteminde yapılan değişiklikleri gerekçe göstererek 2013 yılından beri Eurovision’da katılmıyor. Elbette bu, yarışmanın ülkemizdeki popülerliğini azaltan bir unsur. Ancak Eurovision 2024 önceki yıllarda düzenlenen yarışmalardan farklı olarak tüm Türkiye’de büyük bir heyecanla bekleniyordu. Çünkü Sertap Erener’in konuk sanatçı olarak 2024 Eurovision sahnesinde olacağı açıklanmıştı, öyle de oldu.

2003 yılında ülkemize Eurovision birinciliği getiren Sertap Erener tam 21 yıl sonra bir kez daha Eurovision sahnesine çıktı

sertap erener eurovision

2005 yılında “My Number One” şarkısıyla Eurovision birincisi olan Helena Paparizou ve 2008’de Take me To Your Heaven ile zirveye çıkan Charlotte Perelli’nin ardından mikrofonu eline alan Erener, hem Malmö’deki binlere hem de ekranları başındaki milyonlara unutulmaz bir müzik ziyafeti yaşattı.

Sertap Erener Eurovision sahnesinde yıllar sonra Everyway That I Can isimli şarkısını seslendirdi

sertap erener eurovision

2003 yılında aynı şarkıyla Eurovision birinciliği elde eden Erener’in performansı büyük beğeni topladı. Salondaki binlerce müzikseverin hep bir ağızdan şarkıya eşlik etmesi ise gözlerden kaçmadı.

Sertap Erener’in yıllar sonra ortaya koyduğu kusursuz Eurovision performansı sosyal medyadaki önemli gündem maddelerinden biri haline geldi

sertap erener eurovision

Binlerce insan, müzikseverleri nostaljik bir yolculuğa çıkaran Sertap Erener’in Eurovision performansı hakkındaki düşüncelerini sosyal medya paylaşımları ile dile getirdi. İşte onlardan bazıları.

1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

8.

9.

10.

11.

12.

13.

14.

15.

16.

17.

18.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu