2026 finali Dolmabahçe’de

Gazete Güncel- İrlanda Cumhuriyeti’nin Başkenti Dublin’de bugün oynanacak UEFA Avrupa Ligi finali öncesinde, UEFA Yönetim Kurulu toplantısı yapılacak. Avrupa saatiyle 09.00-13.00 saatlerinde yapılacak toplantının ilk gündem maddesi Türkiye’nin de aday olduğu 2026 ve 2027’deki, Konferans ve Avrupa Ligi finalleri. Türkiye bu finaller için Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray statlarını önermişti. Türkiye ile birlikte bu finaller için 7 ülkenin daha adaylığı var. Almanya, Romanya, İskoçya, İsrail, Norveç ve İsviçre de bu konudaki başvurularını UEFA’ya iletmişti.

AVRUPA LİGİ DE YOLDA

Toplantı öncesi İrlanda medyasına yansıyan haberlere göre 2026 Konferans Ligi’nin finalinin, Beşiktaş’ın maçlarını oynadığı Tüpraş Arena’da olması netleşti. Ancak Avrupa Ligi finali konusunda hala netlik yok. Türkiye güçlü rakiplerle yarışıyor. Bugünkü toplantıdan sonra Türkiye’nin bu finallerden birini daha almasının sürpriz olmayacağı belirtiliyor. Türk UEFA Yönetim Kurulu Üyesi Servet Yardımcı’nın da katılacağı toplantıda 2024-25 UEFA Süper Kupa finallerinin yerleri de karara bağlanacak.

Dev siftaha geri sayım

Tarihte ilk kez bir Türk fut bolcunun Şampiyonlar Ligi – kupası ile ayrılacağı finale sayılı günler kaldı. Bugüne dek Makedonya ve Bosna Hersek’in de dahil olduğu 38 ülkeden kazanan çıkarken, hiçbir Türk futbolcu bu başarıyı elde edememişti. 1 Haziran’daki Real Madrid-Borussia Dortmund finaliyle kupa, Arda Güler ve Salih – Özcan ikilisinden birinin ellerinde yükselecek.

AKŞAM SPOR

OZAN KILIÇ

Kaynak: GazeteGüncel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu