2 Bin 700 Metre Yükseklikte Koronavirüs Aşı Seferb…

Koronavirüs ile mücadele zorluk tanımıyor. Van’da görevli hemşire Viyan Çakır, koronavirüs aşısı yapılacak vatandaşları sisteme girmek için 2 bin 700 metrede internete erişmeyi başardı. Bakan Koca, hemşirenin aşı seferberliği mücadelesini paylaştı.

Koronavirüsle mücadelede hiç şüphesiz sağlık çalışanlarının emekleri göz ardı edilemez. Koronavirüs sürecinde ön saflarda mücadelesini sürdüren sağlık ekipleri, vatandaşların aşıya kolayca ulaşabilmesi için aşı seferberliğini de sürdürüyor. Bunun için her yere giden sağlık çalışanlarından Viyan hemşire, azmi ile göz dolduruyor.

VAN’DA KORONAVİRÜS AŞI SEFERBERLİĞİ

Van’ın Dağsu Yaylası’nda yayladaki vatandaşların aşı olması için bölgeye giden ekipte bulunan hemşire Viyan Çakır, 2 bin 700 metre yükseklikte görevini eda etti.

Aşı olacak kişilerin kayıtlarını sisteme girebilmek için internet erişimine ihtiyacı vardı. Önce 2 bin 700 metre yükseklikte internet erişimini sağladı. Daha sonra Dağsu Yaylasında, bin 950 metre yükseklikte yaşayan vatandaşların aşılarını uyguladı.

Hemşire Çakır’ın bu mücadelesi üzerine Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Viyan hemşirenin bu anlarına dair bir fotoğrafı sosyal medya hesabından servis etti.

KORONAVİRÜS AŞILAMADA SON DURUM

Türkiye’nin güncel koronavirüs aşılanma haritası Sağlık Bakanlığı’nın covid19.saglik.gov.tr adresinden anlık olarak takip edilebiliyor. Türkiye’nin birinci doz aşı ortalaması yüzde 62,61, ikinci doz ortalaması yüzde 32,79, üçüncü doz ortalaması ise 3.605.000.

İlgili Makaleler

0 0 vote
İçerik Puanı
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı