10 yaşındaki karting sporcusu İskender Zülfikari, İtalya’da şampiyon oldu

Türkiye Otomobil Sporları Federasyonundan (TOSFED) yapılan açıklamaya göre 36 ülkeden 106 sporcunun start aldığı şampiyonada X30 Mini kategorisinde, sezon boyunca tecrübeli rakiplerine karşı çok başarılı yarışlar çıkaran İskender Zülfikari, şampiyon olarak ilk uluslararası başarısını kazandı.

2021 sezonunda 30 yarışta 30 birincilikle bir rekora imza atan Türkiye Karting Mini Kategori Şampiyonu İskender Zülfikari, bu önemli başarının ardından Avrupa pistlerinde Türkiye’yi temsil etmeye devam edecek.

10 yaşındaki karting sporcusu İskender Zülfikari, İtalya'da şampiyon oldu - 1

BAKAN KASAPOĞLU’NDAN TEBRİK MESAJI

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, 2021 Türkiye Karting Şampiyonasında 10 ayak 30 yarış 30 birincilikle bir rekora imza atan mini kategori şampiyonu İskender Zülfikari için tebrik mesajı yayımladı.

10 yaşındaki karting sporcusu İskender Zülfikari, İtalya'da şampiyon oldu - 2

Bakan Dr. Mehmet Kasapoğlu, yayınlanan tebrik mesajında şu ifadelere yer verdi:

“2021 Türkiye Karting Şampiyonasında 10 ayak 30 yarış 30 birincilikle kırılması zor bir rekora imza atarak mini kategori şampiyonu olan İskender Zülfikari’yi canı gönülden tebrik ediyorum. 9 ülkeden 35 sporcunun yer aldığı X30 Mini kategorisinde 8 yarış sonunda şampiyonluğa ulaşarak ilk Uluslararası şampiyonluğunu kazanmış olan sporcumuzun başarılarının devamını diliyorum.’’

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu