10 yaşında 30 kupa sahibi: Şimdiden transfer teklifleri alıyor – Son Dakika Türkiye Haberleri

Anne Zülfikari, oğlunun başarıyla birlikte daha da hevesinin arttığını, bu yüzden bu spora devam ettirdiklerini de anlatarak, “Oğlum İtalya’ya tekrar gidiyor başka bir seri için. Buna hiç ara vermeden devam edeceğiz. Okulunda zorlanıyor fakat yapacak bir şey yok. Hem okulunu hem sporunu götürüyor.” ifadelerini de aktardı.

İskender Zülfikari’nin Türkiye’deki karting antrenörü Bestanbey Yüzbaşıoğlulları da İskender’i 2018 yılının sonunda ilk geldiği zaman keşfettiklerini ve “bu çocuktan olur” dediklerini vurguladı.

2019 sezonuna çok hızlı hazırlandıklarını ve İskender’in Türkiye şampiyonasında, ilk sezonunda genel klasmanda üçüncü olduğunu hatırlatarak, “Sonraki sene pandemiden dolayı maalesef hem yurt içi hem yurt dışı yarışları yapılamadı. Sadece birkaç testle geçirdik 2020 yılını. 2021 yılında da Türkiye Karting Şampiyonası, 2020 yılındaki açıkları kapatmak için 10 ayak ve 30 yarış üzerinden yapıldı. Bu 30 yarışta da namağlup olarak, 10 pol pozisyonu aldığı 30 ayakta, bir başladı bir bitirdi. Şu ana kadar kırılması güç bir rekoru kırmış oldu. Biz geleceğin Formula 1 pilotu olarak görüyoruz İskender’i” diye konuştu.

ŞİMDİDEN TRANSFER TEKLİFLERİ ALIYOR

Başarılarıyla tüm dikkatleri üzerine çeken genç yetenek, transfer teklifleri almaya başladı.

İskender Zülfikari’nin ailesi transfer teklifleri ince eleyip sık dokuyarak değerlendiriyor. Çocuklarının gelecek yılın en iyisi olması için karar verme aşamasında olan aile, tekliflerin yanı sıra büyük sponsorlukların tekliflerini de değerlendirecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu